We wtorek na zakończenie rozgrywek Dywizji B, panie zagrają z Greczynkami. W piątek o godz. 18:00 Polki rozpoczęły spotkanie przeciwko Ukrainkom, które przeszło do historii polskiego piłkarstwa w wydaniu kobiecym. Spotkanie w Stalowej Woli było wielkim wydarzeniem dla całego środowiska skupionego wokół kobiecej piłki, po golu Adriany Achcińskiej z żeńskiej sekcji 1. FC Koeln panie zainkasowały komplet punktów, dających promocję do elity.

Kiedy i o jaką stawkę mecz z Greczynkami?

Mecz kończący zmagania dywizji B Ligi Narodów UEFA kobiet, odbędzie się w Sosnowcu, 5 grudnia 2023 roku od godz. 19:00. Polki, choć pewne awansu, jednak z pewnością podejdą do spotkania w pełni zmotywowane, Ewa Pajor ma szansę, by zostać królową strzelczyń dywizji B, zawodniczka VFL Wolfsburg o koronę powalczy m.in. z Irlandką Kyrą Carusą, na co dzień broniącą klubowych barw FC San Diego Wave. W pierwszym spotkaniu przeciwko Greczynkom Polki wygrały stosunkiem 3:1 m.in. po golu Ewy Pajor. Biało - Czerwone znakomicie rozpoczęły zmagania, mecz w Atenach zwiastował znakomitą formę, stały się wtedy liderkami grupy 3 dywizji B, lokatę tę obronią do końca zmagań.

Co Polki osiągnęły triumfem nad Ukrainkami?

Biało - Czerwone awansowały do elity, dzięki czemu już teraz wiedzą, że ścieżka eliminacyjna do Euro 2025 będzie prostsza. Zawodniczki występują w coraz to lepszych klubach, Ewa Pajor nie jest osamotniona, łatwiej o dobre rezultaty. Mecz z Ukrainą pokazał, że Polki nadal mają nad czym pracować, choć spotkanie rozpoczęły udanie, jednak były też momenty, kiedy gra była szarpana.

Czy Greczynki będą wymagającym rywalem?

Wtorkowy przeciwnik grający w systemie 4-3-3 to drużyna wymagająca, kluczem do triumfu będzie zniwelowanie linii pomocy przeciwniczek, w której występują tak uznane zawodniczki, jak Veatriki Sarri z Brighton, Eleni Markou ze szwajcarskiej Bazylei i kapitan zespołu Eleni Kakambouki z rzymskiego Lazio.