Już 30 sierpnia Jake Paul zmierzy się z Tyronem Woodleyem. Przed Youtuberem bez wątpienia największe wyzwanie w jego dotychczasowej karierze. Były mistrz UFC w kategorii półśredniej będzie drugim zawodnikiem MMA, z którym zmierzy się 24-latek. Pierwszym był Ben Askren. Jakie szansę na wygraną w tym pojedynku ma Paul? Jakie kursy na to starcie przewidują bukmacherzy? Gdzie można obejrzeć walkę Paul – Woodley? To wszystko znajdziesz poniżej.

Paul - Woodley walka w boksie

Kiedy Jake Paul zapowiadał, że z łatwością znokautuje Bena Askrena przez wielu był wyśmiewany. Prezydent UFC, Dana White, przed starciem był tak pewien wygranej byłego zawodnika MMA, że stwierdził, iż jest w stanie postawić milion dolarów na wygraną Askrena. Jednak amerykański Youtuber jak zapowiedział tak zrobił. Na znokautowanie byłego mistrza ONE Championship i Bellatora potrzebował dokładnie minuty i pięćdziesięciu dziewięciu sekund. Trzeba pamiętać, że styl bazowy Askrena to zapasy i umiejętności stójkowe 37-latka zawsze pozostawiały wiele do życzenia. Teraz Paul zmierzy się z Tyronem Woodleyem. Nie da się ukryć, że „The Choosen One” będzie dla Youtubera o wiele większym wyzwaniem. Oglądając walki Askrena i Woodleya gołym okiem widać dużą różnicę w poruszaniu się na nogach i wyprowadzaniu ciosów. Były mistrz UFC, mimo że również wywodzi się z zapasów, to wielokrotnie potrafił zaskakiwać swoich rywali w stójce. Pewne jest, że 39-latek nie zlekceważy Paula. Woodley podczas przygotowań do swojego debiutu w boksie zawodowym współpracował nawet z niepokonanym mistrzem w pięciu kategoriach wagowych, Floydem Mayweatherem Jr, który niedawno zmierzył się ze starszym bratem 24-letniego Youtubera, Loganem. Jake Paul co raz śmielej wypowiada się na temat swoich kolejnych rywali. Na swoim Instagramie opublikował nawet listę zawodników, z którymi chciałby zawalczyć w przyszłości. Znaleźli się na niej między innymi Canelo Alvarez, Conor McGregor czy Gervonta Davies. Niezależnie od wyniku najbliższej walki pewne jest, że możemy spodziewać się jeszcze wielu wielkich walk z udziałem braci Paul.

Zobacz także: Jake Paul Boks. Kim jest? Walki, Youtube, Instagram

Kursy bukmacherskie na walkę Paul - Woodley

Według ekspertów oraz legalnych bukmacherów faworytem tej walki jest Jake Paul. Z pewnością jest to kwestia tego, że będzie to już czwarty pojedynek 24-latka w boksie zawodowym, a Tyron Woodley tym starciem zadebiutuje w boksie zawodowym. Kursy jednak różnią się w zależności od bukmachera. Według Fortuny szanse obu zawodników rozkładają się w stosunku 1,62 na Paula i 2,46 na Woodleya. Zdaniem bukmachera Betclic różnice są mniejsze i na amerykańskiego Youtubera znajdziemy kurs w wysokości 1,72, zaś na byłego mistrza UFC 2,00.

Zobacz także: Typy na dziś

Typ na walkę Paul - Woodley

Jake Paul zadziwił świat tym z jaką łatwością poradził sobie z Benem Askrenem. Jednak tym razem spotka się z przeciwnikiem, który wielokrotnie już udowodnił, że lubi i potrafi walczyć w stójce. Tyron Woodley co prawda nie jest tym samym zawodnikiem co jeszcze 3 lata temu, ale wciąż posiada umiejętności, które mogą zapewnić mu zwycięstwo w starciu z Paulem. Na korzyść 39-latka z pewnością będzie działało doświadczenie. Posiadający rekord 19-7-1 (MMA) Amerykanin walczy zawodowo od 2009 roku. Kiedy Woodley debiutował w federacji Strikeforce Jake Paul miał 12 lat. Również kondycja i wytrzymałość powinny być po stronie byłego mistrza UFC. To czy umiejętności bokserskie będą po stronie Youtubera również stoi pod znakiem zapytania. Woodley podczas swojej kariery w MMA mierzył się już z wybitnymi stójkowiczami. Takim był na przykład Stephen Thompson legitymujący się rekordem 58-0 w kickboxingu. Woodley mierzył się z nim dwukrotnie. Raz zremisował, a w rewanżu wygrał przez decyzję sędziowską. Biorąc te wszystkie aspekty pod uwagę 39-latek powinien poradzić sobie z Jakiem Paul przed czasem. Na takie zdarzenie możemy znaleźć ofertę u bukmachera Fortuna. Warto przy okazji skorzystać z bonusu powitalnego Fortuny.

Typ: WOODLEY PRZED CZASEM

Kurs: 2,40

Gdzie obejrzeć walkę Paul - Woodley - transmisje

Gala, na której rękawice skrzyżują Jake Paul i Tyron Woodley rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, o drugiej polskiego czasu, 30 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się rodzinnym mieście Paula, Cleveland, w Rocket Mortgage FieldHouse. Transmisja zostanie wyemitowana na platformie Showtime w systemie pay per view.

[blok_bonus]


Kiedy odbędzie się walka Jake Paul vs Tyron Woodley?
Jake Paul i Tyron Woodley zawalczą na gali, która rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, o drugiej w nocy polskiego czasu, 30 sierpnia.
W którym roku Tyron Woodley zadebiutował w MMA?
Tyron Woodley zadebiutował w MMA w 2009 roku.