Influencerzy oraz Youtuberzy w ostatnim czasie bardzo chętnie przenikają do sportów walki nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Jedną z takich osób jest Logan Paul. Kim jest Logan Paul? Ile zarabia amerykański Youtuber? Jak duży kanał na YouTube posiada Logan Paul? Wiek, waga, wzrost – jakie są parametry Logana Paula?

Kim jest Logan Paul?

Logan Paul to amerykański Youtuber, aktor, podcaster, influencer oraz zawodowy pięściarz. Sławę zyskał publikując humorystyczne treści na nieistniejącym już serwisie Vine. Karierę na Youtube rozpoczął w 2013 roku, a w 2015 roku otworzył kanał „Logan Paul”, na którym obecnie regularnie publikuje treści. Pod koniec 2018 pojawił się pierwszy odcinek podcastu, który Amerykanin prowadzi wraz ze znajomymi o nazwie „Impaulsive”. W tym samym roku Logan rozpoczął swoją karierę jako pięściarz.

Logan Paul wiek, waga, wzrost

Logan Paul urodził się 1 kwietnia 1995 roku w Westlake. Na ten moment ma 26 lat. Amerykański Youtuber ma 188 centymetrów wzrostu, a jego zasięg ramion wynosi 193 cm. Przed swoim ostatnim pojedynkiem Paul wniósł na wagę 86 kilogramów. Jednak przed swoim pierwszym zawodowym starciem ważył 90 kg. Na tej postawie można oszacować, że na co dzień 26-latek waży niespełna 100 kg.

Logan Paul YouTube

Logan Paul założył swój kanał Youtube w 2015 roku. Do tej pory zgromadził na nim ponad 23 miliony subskrybentów, a jego filmy łącznie wygenerowały prawie 6 miliardów wyświetleń. Najczęściej oglądaną produkcją na kanale 26-latka jest piosenka „The Fall Of Jake Paul”, która obecnie ma blisko 275 milionów odtworzeń. Posiada również drugi kanał na YouTube o nazwie TheOfficialLoganPaul, jednak ostatni film został tam dodany ponad dwa lata temu.

Logan Paul vs KSI

3 lutego 2018 roku brytyjski YouTuber Olajide Olayinka Williams Olatunji znany jako KSI wyzwał Paula Logana na pojedynek bokserski. Walka odbyła się 25 sierpnia tego samego roku na zasadach amatorskich (obaj zawalczyli w kaskach). Do starcia doszło w Manchesterze i zakończyło się ono remisem większościowym. Dwóch sędziów punktowało 57–57, a trzeci orzekł wynik 58–57 na korzyść KSI. Ponad rok później, 4 listopada 2019 roku, obaj Youtuberzy zmierzyli się w rewanżu, ale tym razem w boksie zawodowym. Rewanż odbył się na dystansie sześciu rund i tym razem poznaliśmy zwycięzcę. Przez niejednogłośną decyzję zwyciężył KSI. Dwaj sędziowie punktowali 57-54 i 56-55 dla Brytyjczyka, a jeden 56-55 na korzyść Logana Paula.

Logan Paul vs Floyd Mayweather

Pod koniec 2020 roku została ogłoszona walka pokazowa pomiędzy Loganem Paulem a jednym z najwybitniejszych pięściarzy wszech czasów - Floydem Mayweatherem. Starcie odbyło się 6 czerwca 2021 roku w Hard Rock Stadium na Florydzie. Pojedynek wywołał wiele kontrowersji, ponieważ Floyd legitymował się rekordem 50-0, zaś Youtuber miał na koncie tylko jedną walkę i do tego przegraną. Zawodników dzieliła także przepaść pod względem warunków fizycznych. Paul był cięższy od mistrza świata w pięciu kategoriach wagowych o prawie 20 kilogramów. Pojedynek składał się z ośmiu rund i nie był punktowany. Logan przez większość starcia starał się klinczować przez co rzadko dochodziło do efektownych wymian. W trakcie całej walki częściej trafiał Mayweather, jednak pojedynek nie był punktowany i po zakończeniu się ostatniej, ósmej rundy został ogłoszony remis.

Logan Paul rekord

Na ten moment rekord Logana Paula nie jest czymś czym Youtuber może się pochwalić. 26-latek w boksie zawodowym legitymuje się bilansem 0-1.

Logan Paul zarobki

Nie jest tajemnicą, że za swoje walki Logan Paul zarabia ogromne pieniądze. Oficjalne kwoty co prawda nie są podawane, jednak Amerykanin często sam lubi pochwalić się swoimi gażami za daną walkę. Przed starciem z Floydem Mayweatherem oświadczył, że zarobi on na nim około 30 milionów dolarów. Wierząc doniesieniom, według których Paul za tę walkę miał otrzymać 250 tysięcy dolarów podstawy i 10 procent ze sprzedaży pay per view można szacować, że jego wynagrodzenie wyniosło około 20 milionów dolarów. Za pojedynek z KSI 26-latek miał ponoć zagwarantowane 900 tysięcy dolarów plus procent ze sprzedaży pay per view, który jednak nie jest znany.

Logan Paul majątek

Według doniesień amerykańskich portali majątek Logana Paula wyceniany jest na około 25 milionów dolarów. Jednak są to jedynie domysły i przybliżone kwoty. Pewne jest natomiast, że amerykański Youtuber podczas całej swojej kariery zgromadził ogromny majątek. Świadczyć mogą o tym luksusowe wille, samochody czy ubrania od najdroższych projektantów, w których często można zobaczyć 26-latka.

Logan Paul brat

Logan Paul jest mocno związany ze swoim młodszym bratem – Jakiem Paulem. Podobnie jak Logan jest on Youtuberem, aktorem i influencerem. W podobnym okresie rozpoczął swoją karierę jako pięściarz.

Zobacz także: Jake Paul Boks. Kim jest?

Logan Paul Instagram

Logan Paul przykłada dużą wagę do prowadzenia swoich mediów społecznościowych. Na Instagramie amerykańskiego Youtubera możemy śledzić życie codzienne 26-latka. Jego konto można znaleźć pod nazwą @loganpaul. Amerykanin na ten moment zgromadził na swoim Instagramie prawie 21 milionów followersów.


1. Jaką kwotę za pojedynek z Floydem Mayweatherem zarobił Logan Paul?
Według różnych doniesień Logan Paul zarobił na walce z mistrzem świata w pięciu kategoriach wagowych zarobił między 20 a 30 milionów dolarów.
2. Ile subskrypcji na swoim kanale YouTube ma Logan Paul?
Logan Paul na swoim kanale Youtube zgromadził ponad 23 milionów subskrypcji.