Dillon Danis to amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) oraz BJJ. Popularność zyskał świetnymi wynikami w zawodach grapplingowych i brazylijskiego Jiu-Jitsu. Jest czarnym pasem BJJ, pod Marcelo Garcią, czyli jednym z najwybitniejszych zawodników tej dyscypliny w historii. Zdobyte umiejętności i popularność doprowadziły do skonfrontowania go w mieszanych sztukach walki.

Dillon Danis wiek

Dillon Danis urodził się 22 sierpnia 1993 roku, a więc ma obecnie 30 lat.

Dillon Danis waga

Masa ciała Diallon'a Danis'a wynosi 82 kilogramy.

Dillon Danis wzrost

Amerykanin nie wyróżnia się specjalnie swoim wzrostem - mierzy 183 centymetry.

Dillon Danis rekord

Dillon Danis stoczył do tej pory dwie walki w MMA i obie wygrał. Jego rekord MMA to 2-0.

Dillon Danis MMA

Dillon Danis zadebiutował w MMA 28 kwietnia 2018 roku na gali Bellator 198, gdzie pokonał Kyle'a Walkera przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie. Jego debiutancka walka odbiła się szerokim echem również ze względu na towarzyszący mu medialny szum. Zawodnik umie wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, co w połączeniu z bliską znajomością z Conorem McGregorem sprawia, że mimo wieloletniej przerwy, fani nadal czekają na jego pojedynek.

Dillon Danis – najepsze walki w MMA

Mimo że stoczył tylko dwie walki w MMA, to były one prawdziwym koncertem w wykonaniu tego zawodnika. Dillon Danis pokazał się świetnie i w obu przypadkach błyskawicznie poddał rywala. Fani parterowych rozgrywek byli zachwyceni i ubolewali, że po tych starciach Danis nie wrócił już do zawodowego MMA.

Dillon Danis osiągnięcia

Mimo że Dillon Danis w ostatnim czasie znany jest przede wszystkim z kontrowersji, to nie można zapominać, że zasłynął z bycia świetnym zawodnikiem i czarnym pasem BJJ. W swojej karierze wielokrotnie zdobywał medale mistrzostw świata w BJJ i walczył w najbardziej prestiżowym turnieju grapplerskim ADCC. W 2023 roku został nagrodzony nagrodą Best Trash Talker, którą otrzymują najbardziej kontrowersyjni zawodnicy słynący z ciętego języka i trafnych ripost.


Ile waży Dillon Danis?
Dillon Danis waży 82 kilogramy.
Kiedy urodził się Dillon Danis?
Dillon Danis urodził się 22 sierpnia 1993 roku.