Mundial w 2026 roku po raz pierwszy w historii zorganizują aż trzy państwa. Gospodarzami turnieju są Stany Zjednoczone, Meksyk oraz Kanada. Będzie to pierwsza edycja MŚ, w której weźmie udział aż 48 krajów. Właśnie poznaliśmy kalendarz turnieju.

Mecz otwarcia w Meksyku, finał w Nowym Jorku

Mecz otwarcia Mistrzostwa Świata 2026 odbędzie się 11 czerwca na słynnym Estadio Azteca w Meksyku, który był stadionem finału MŚ w 1986 roku. Stadion pomieści ponad 87 tysięcy kibiców. W meczu otwarcia turnieju na pewno zagra Meksyk, który na swojego rywala będzie musiał jeszcze poczekać.

Finał turnieju zaplanowano na 19 lipca, mecz odbędzie się na MetLife Stadium w Nowym Jorku. Pojemność stadionu to ponad 82 tysiące miejsc. Mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany na Hard Rock Stadium w Miami, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Leo Messi w barwach Interu Miami.

Otwarcie turnieju w USA i Kanadzie

Dzień po meczu otwarcia turnieju do gry wkroczą reprezentacje USA i Kanady. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych swój pierwszy mecz rozegra na Sofi Stadium w Los Angeles, a Kanada na BMO Field w Toronto. Stadion w Toronto będzie najmniejszym stadionem turnieju, który pomieści ledwie 30 tysięcy ludzi.

Rekordowa liczba stadionów

Turniej zostanie rozegrany aż na 16 stadionach. Największy stadion MŚ 2026 to AT&T Stadium w Teksasie, który może pomieścić nawet 92 967 kibiców. Aż 11 z wszystkich 16 stadionów, na których rozegrany zostanie mundial znajduje się w USA. Mecze w Meksyku kibice będą mogli obejrzeć w Mexico City, Monterrey i Guadalajarze. Mecze rozgrywane w Kanadzie odbędą się w Toronto oraz Vancouver.

Oto pełny terminarz Mistrzostw Świata 2026: