Już niebawem odbędzie się gala Oktagon MMA 43. Dojdzie na niej do długo wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Patrikiem Kinclem a Karlosem Vemolą. Na karcie walk Oktagon MMA 43 zobaczymy także dwóch reprezentantów Polski.

Data gali20.05.2023
Miejsce galiO2 Arena, Praga
Transmisja galiDAZN, oktagon.tv
Walka wieczoruPatrik Kincl vs Karlos Vemola
Bukmacher na Oktagon MMAGo+Bet kod promocyjny

Oktagon MMA 43 karta walk

Na karcie walk Oktagon MMA 43, której wyniki w pełni można typować w Go+Bet (zobacz: kod promocyjny Go+Bet) znajdzie się wiele interesujących pojedynków. Przede wszystkim zobaczymy na niej rewanż dwóch gwiazd czeskiej sceny MMA, Patrika Kincla i Karlosa Vemoli. Na nadchodzącej gali odbędą się również dwa starcia w ramach turnieju w wadze półśredniej, gdzie w puli do wygrania jest milion euro.

Podczas zbliżającego się eventu w klatce pojawi się także dwóch reprezentantów Polski. Swoje pojedynki stoczą były mistrz czeskiej organizacji, Mateusz Legierski, a także wschodząca gwiazda wagi średniej, Robert Bryczek.

Oktagon MMA 43 - kolejność

Kolejność

Waga

Walka

1.

83,9 kgMatěj Daněk (1-0) vs Endrit Brajshori (2-0)
2.68,0 kg

Ahmed Vila (10-4-1) vs Kimbo Thinghaugen (10-6)

3.

93,0 kgJose Canellas (13-10) vs Marc Doussis (8-2)
4.77,1 kg

Ion Surdu (12-5) vs Amiran Gogoladze (14-3)

5.

83,9 kgGianni Melillo (14-8) vs Marek Mazuch (6-2)

6.

77,1 kgRobert Pukač (16-10-1) vs Miroslav Brož (15-3-1)

7.

70,3 kgMateusz Legierski (8-1) vs Matej Kuznik (18-7)

8.

83,9 kgRobert Bryczek (15-5) vs Lee Chadwick (28-17-1)

9.

77,1 kgLouis Glismann (10-2) vs Melvin van Suijdam (14-5)

10.

77,1 kgDavid Kozma (31-12) vs ALex Lohore (23-8)
11.83,9 kg

Patrik Kincl (26-10) vs Karlos Vemola (34-6)

Szczegóły gali Oktagon MMA 43

  • Na gali Oktagon MMA 43 wystąpi dwóch Polaków - Robert Bryczek i Mateusz Legierski
  • Gala Oktagon MMA 43 odbędzie się 20 maja w Pradze
  • Oktagon MMA 43 można obejrzeć na platformie DAZN oraz za pośrednictwem strony oktagon.tv po wykupieniu PPV
  • Typy na Oktagon MMA dostępne są już do gry w Go+Bet. W dniu gali nasi typerzy opublikują swoje analizy na naszej stronie w sekcji Typy Dnia

Walka wieczoru

Pojedynek Patrika Kincla z Karlosem Vemolą to walka, na którą kibice czekają już od wielu lat. Pierwszą walkę w 2018 wygrał Vemola. Rewanż był już kilkukrotnie planowany, jednak wydaje się, że dopiero teraz dojdzie do skutku. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski w wadze średniej.

Patrik Kincl (26-10) vs Karlos Vemola (34-6)

Patrik Kincl ostatniej porażki doznał jeszcze w organizacji KSW. Od tamtej pory stoczył dwa zwycięskie boje w organizacji Oktagon MMA. W lutym zeszłego roku pokonał Samuela Krištofiča, a we wrześniu znokautował Alexa Lohoré i został nowym mistrzem dywizji średniej. Vemola natomiast jest na fali siedmiu zwycięstw z rzędu. W trzech ostatnich walkach pokonał kolejno Michała Pasternaka, Aleksandara Ilica oraz Ala Matavao, wszystkich już w pierwszej rundzie.

Pierwsza walka Patrik Kincl vs Karlos Vemola odbyła się na XFN 11.

Karta główna

Na karcie głównej gali Oktagon MMA 43 znajdzie się wiele emocjonujących starć. Jednak polskich kibiców bez wątpienia najbardziej będą interesować walki Mateusza Legierskiego oraz Roberta Bryczka.

Robert Bryczek (15-5) vs Lee Chadwick (28-17-1)

Robert Bryczek w organizacji Oktagon stoczył jak na razie pięć walk, z których wygrał dwie. Jednak aktualnie, dzięki występom na FEN i MMA Attack, Polak jest na fali trzech zwycięstw. Bryczek wszystkie trzy ostatnie triumfy zanotował już w pierwszej rundzie. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z Lee Chadwickiem.

Brytyjczyk jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, mającym na swoim koncie występy dla takich organizacji jak Bellator, PFL czy Cage Warriors. Trzy ostatnie walki w jego wykonaniu to dwie porażki i wygrana. Dla Chadwicka walka z Bryczkiem będzie debiutem dla Oktagon MMA.

Mateusz Legierski (8-1) vs Matej Kuznik (18-7)

Legierski w 2020 roku zdobył mistrzowski pas organizacji Oktagon. Po tym sukcesie zdecydował się jednak podpisać kontrakt z KSW. W polskiej federacji stoczył dwie walki. W debiucie wygrał z Francisco Barrio, natomiast w kolejnym pojedynku przegrał przed czasem z Romanem Szymańskim. Po tej porażce powrócił do czeskiej organizacji pokonując w drugiej rundzie przez poddanie Matousa Kohouta.

W kolejnej walce Polak zmierzy się z Matejem Kuznikiem. Reprezentant Czech jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Triumfy te wywindowały go na siódmą pozycję w rankingu dywizji lekkiej Oktagon MMA.


Ile walk odbędzie się na gali Oktagon MMA 43?
Na gali Oktagon MMA 43 odbędzie się 11 pojedynków.
Ilu Polaków wystąpi na Oktagon MMA 43?
Na gali Oktagon MMA 43 wystąpi dwóch Polaków - Robert Bryczek i Mateusz Legierski.