Ostatnie lata dla FC Barcelony są gorsze nie tylko pod względem sportowym, ale i finansowym. Pomimo to, prezydent klubu, Joan Laporta informuje o tym, że klub odrzucił ogromną za swoją młodą gwiazdę, Lamine Yamala.

Jasny sygnał Laporty, Yamal nie jest na sprzedaż

Prezydent FC Barcelony przyznał, że klub odrzucił ofertę za Lamine Yamala w wysokości 200 milionów euro. Laporta nie powiedział, który klub chciał wykupić Hiszpana, jednak media są zgodne, że była to oferta od Paris Saint-Germain. Laporta wspomniał również, że pomimo ofert za Pedriego, Gaviego czy Frenkiego de Jonga, FC Barcelona nie musi i nie zamierza sprzedawać swoich największych gwiazd.

Gdyby Joan Laporta przystał na ofertę w wysokości 200 milionów euro za 16-latka, to Yamal stałby się drugim najdroższym transferem w historii piłki nożnej, a podium tej klasyfikacji obecnie wygląda tak:

  • Neymar z FC Barcelony do PSG - 222 mln euro
  • Kylian Mbappe z AS Monaco do PSG - 180 mln euro
  • Philippe Coutinho z Liverpoolu do FC Barcelony - 135 mln euro

Sezon 2023/24 jest niezwykle udany dla Lamine Yamala. Hiszpan w 39 występach dla FC Barcelony strzelił 6 goli i zanotował 7 asyst. Dodatkowo Yamal we wrześniu 2023 roku zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii i najprawdopodobniej wystąpi na Euro 2024 w Niemczech.