League of Legends co roku bije nowe rekordy popularności, a wszystko za sprawą połączenia w grze niezwykłej dynamiki z możliwością podnoszenia kwalifikacji i zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. League of Legends należy do gatunku MOBA, czyli wieloosobowej rozgrywki na arenie bitewnej, gdzie rywalizują ze sobą dwie drużyny. Potencjał gry dostrzegli także sami bukmacherzy. Trudno obecnie spotkać w Polsce zakład bukmacherski, gdzie obstawianie League of Legends nie byłoby możliwe.

Na czym polegają rozgrywki League of Legends?

League of Legends polega na potyczce dwóch pięcioosobowych drużyn, które poruszają się po mapie krainy zwanej Summoners Rift. Ich celem staje się zdobycie terenu przeciwnika (a mówiąc ściślej – zniszczenie Nexusa, czyli bazy wroga na przeciwległym krańcu mapy), a także realizacja poszczególnych zadań.

Do najważniejszych należy walka z tzw. minionami, będącymi postaciami sterowanymi przez algorytm komputerowy. Atakują one każdego, kto znajduje się w niedalekiej odległości. Za ich pokonanie drużyna zdobywa dodatkowe złoto. Ważnym celem staje się także niszczenie Inhibitorów, czyli budynków znajdujących się na terenie bazy oponenta. Całość dzieje się w czasie rzeczywistym, w którym drużyna przeciwnika nie śpi i próbuje dokonać tego samego.

Nie będziemy tutaj rozwijać technicznych aspektów prowadzenia rozgrywek, gdyż naszym celem jest ukazanie możliwości, jakie daje w LoL obstawianie meczów. Jednak, aby rozpocząć zawieranie kuponów na rozgrywki, należy samemu poznać praktyczny wymiar gry. W tym celu można skorzystać z niezliczonych poradników na YouTube oraz forów poświęconych League of Legends.

Konfrontacyjny i dynamiczny charakter gry stanowią główną przyczynę, dla której obstawianie meczów w LoL zyskało tak dużą popularność. Występuje tu mnóstwo parametrów podlegających typowaniu, dlatego bukmacherzy są w stanie stworzyć ciekawą ofertą opiewającą na wiele rynków zdarzeń.

Jak obstawiać mecze League of Legends?

Mając za sobą krótkie wyjaśnienie specyfiki tej gry komputerowej, przejdziemy teraz do odpowiedzi na pytanie, jak obstawiać mecze w LoLu, aby odnosić z tego tytułu korzyści. W przypadku League of Legends typowanie możliwe jest w ramach wielu rynków zdarzeń, do których należą: wytypowanie wygranej drużyny, czas gry na mapie, całkowita liczba uśmierceń, over/under na uśmiercenia poszczególnych zespołów, czy obu drużynom uda się zniszczyć Inhibitor itp. Zakłady bukmacherskie League of Legends są zatem bardzo urozmaicone, co stwarza doskonałe możliwości inwestycyjne.

Typowanie i League of Legends zakłady odbywają się nie tylko dla mistrzostw świata. Obstawianie meczów LoL bukmacherzy udostępniają również na rozmaite ligi międzynarodowe, z których najpopularniejsze to:

  • LEC
  • LCS

LEC lub inaczej League of Legends European Championship — to największa liga europejska, składająca się z dziesięciu drużyn. Pojedynki są toczone w trybie każdy z każdym, aż do wyłonienia ostatecznego zwycięzcy. LCS natomiast dominuje w USA jako największa liga Ameryki Północnej. Typowanie League of Legends jest także możliwe dla lig LCK z Korei i LPL z Chin, chociaż dla europejskich typerów mają one nieco mniejsze znaczenie. Wiele zdarzeń można znaleźć w STS, gdzie na nowych graczy czeka atrakcyjny bonus STS.

Ciąg dalszy...

Bukmacherzy LOL sugerują, że aby obstawianie League of Legends było skuteczne, należy przeprowadzić skrupulatną analizę wskaźników, o których sobie za chwilę powiemy. Typy bukmacherskie na League of Legends mogą wprawdzie służyć pomocą na początku przygody z grą, jednak nie są w stanie zastąpić rzetelnej indywidualnej analizy. Można ją oprzeć o to, co da się zobaczyć podczas transmisji. Ta dostępna jest w Fortunie. Mogą z niej korzystać zarejestrowani klienci. Podczas zakładania konta polecamy wpisać kod promocyjny Fortuna.

Podstawowymi czynnikami, o jakich należy bezwzględnie pamiętać przy formułowaniu prognoz odnośnie do rezultatów meczu, stają się m.in. statystyki wygranych meczów dla każdej drużyny, składy ekip, taktyka zespołu, wynik konfrontacji tych samych drużyn i próba zestawienia danej pary w tabelach statystycznych i znajomość bohaterów. Umiejętność rozeznania wpływu każdego czynnika na potencjał wygranej przychodzi z czasem.

Chociaż zakłady bukmacherskie League of Legends nie należą do najłatwiejszych, niosą ze sobą dużo satysfakcji i ogromną dozę rozrywki. Mając już ogólny obraz tego, jak obstawiać mecze League of Legends, należy jeszcze wspomnieć o tym, gdzie to robić. Wśród polskich bukmacherów oferujących najciekawsze warunki na obstawianie meczów LoL należy wymienić:

Naszym zdaniem najlepsza strona do obstawiania meczów LoL, jak i każdego innego rynku zakładowego, została stworzona przez Fortunę oraz STS. Zarówno szata graficzna, oddzielna zakłada, jak i szybkość działania stoi tu na najwyższym poziomie. Typowanie League of Legends w Betx, BetCris, Betters, LVBET  przyniesie graczom najwięcej rynków zdarzeń.

Natomiast najwyższe kursy na zakłady League of Legends znajdziemy w LVBET i Betfan. Widać zatem, że każdy bukmacher odznacza się swoją specyfiką, dlatego dobrze jest wypróbować ofertę każdego z nich. Typowanie LoL przynosi wiele satysfakcji. Rozwój rynków zdarzeń i ciekawe kursy, czynią w LoL obstawianie meczów prawdziwą gratką dla typerów. Jeżeli jeszcze nie masz konta w LVBET możesz je założyć ze specjalnym kodem promocyjnym LVBET.

Czy obstawianie LOL może być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy?

Wyjaśniliśmy już, jak obstawiać mecze w LoLu oraz jaka jest naszym zdaniem najlepsza strona do obstawiania meczów LoL. Typowanie LoL wiąże się ze sporym wyzwaniem analitycznym, biorąc pod uwagę ilość możliwych zmiennych wpływających na wynik pojedynku. Warto jednak podjąć wysiłek, gdyż w LoL obstawianie stało się niezwykle ważnym składnikiem strategii wielu typerów. Pokazuje to, jak duży potencjał niesie w sobie ta gra komputerowa z gatunku strategicznego.

League of Legends typowanie umożliwia dla dużej liczby rynków zdarzeń. Dostępność międzynarodowych turniejów także stoi na najwyższym poziomie. Wydaje się zatem oczywiste, że każda osoba zainteresowana e-sportem, powinna bacznie się przyglądać League of Legends.

Czy typowanie LoL to dobry sposób na zarabianie pieniędzy? Zdecydowanie tak. Czy jednak League of Legends jest najlepszą grą na początek przygody z e-sportami? Tu odpowiedź ma raczej charakter przeczący. Wydaje nam się, że chociaż obstawianie LoL daje fantastyczne możliwości, na początek warto zapoznać się z nieco łatwiejszymi rozgrywkami.

Nie znaczy to jednak, że League of Legends należy zostawiać na bliżej nieokreśloną przyszłość. Atrakcyjność kursów i ilość dostępnych rynków zdarzeń sprawiają, że w LoL obstawianie może być stałym narzędziem do zwiększania zysków. Konieczne jest natomiast zapoznanie się z zasadami gry oraz strategią prowadzenia bitew u poszczególnych drużyn. Wówczas wysokie wygrane na kuponach stoją otworem.


Gdzie obstawiać League of Legends?
Zakłady na League of Legends są dostępne praktycznie u każdego bukmachera.
Czy warto obstawiać LoL?
Tak, zdecydowanie warto obstawiać LoL. Atrakcyjność kursów i ilość dostępnych rynków zdarzeń sprawiają, że obstawianie tej dyscypliny może być stałym narzędziem do zwiększania zysków.