W drużynie Napoli, której szeregi zasila polski piłkarz Piotr Zieliński, szykują się wielkie zmiany na stanowisku szkoleniowca. Po serii niezadowalających wyników, które oddaliły zespół od czołówki Serii A, kierownictwo klubu zdecydowało o zakończeniu współpracy z Rudi Garcą. Niepewność wokół jego następcy trwała krótko. Okazuje się, że włoskie media są już pełne spekulacji, kto przejmie stery w zespole.

Kto poprowadzi Napoli?

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że rola trenera przejdzie w ręce Igora Tudora. Aktualnie jednak najnowsze informacje wskazują na powrót dobrze znanego w Neapolu Waltera Mazzarri. Ten doświadczony trener ma zostać przywrócony do roli, którą pełnił z sukcesem w latach 2009-2013. Wtedy to oczywiście doprowadził zespół do zdobycia Pucharu Włoch i wicemistrzostwa kraju.

Mazzarri, który od maja 2022 roku pozostawał poza światem trenerskim, jest widziany jako ten, który może odbudować Napoli. Co więcej, ma on przywrócić klub na ścieżkę zwycięstw, a tym samym dać szansę Zielińskiemu na dalsze rozwijanie swojego potencjału. Polski piłkarz, notujący w obecnym sezonie trzy bramki i tyleż asyst, ma stać się ważną częścią strategii nowego trenera.

W obliczu zbliżających się wyzwań, jakie stawia przed Napoli Seria A oraz Liga Mistrzów, gdzie zmierzą się z takimi rywalami jak Atalanta, Inter, Juventus, Real Madryt i Braga, kibice z niecierpliwością oczekują oficjalnego ogłoszenia. Ponadto mają nadzieję, że zmiana trenera będzie początkiem nowego, bardziej owocnego rozdziału w historii klubu.