Niesamowity czas przeżywają kibice oraz zawodnicy Śląska Wrocław, po sobotniej wygranej aż 4:0 przeciwko Legii Warszawa podopieczni Jacka Magiery objęli fotel lidera Ekstraklasy. Śląsk w rozegranych jak dotąd 12 spotkaniach zdobył 26 punktów i przynajmniej do wtorkowego spotkania Lecha Poznań z Jagiellonią pozostanie liderem tabeli.

Klucz do sukcesu? Świetna obrona oraz Erik Exposito!

Niewątpliwie jedną z największych zalet Śląska jest świetnie zorganizowana formacja defensywna. Bramkarz lidera ekstraklasy w obecnym sezonie w 12 spotkaniach wyciągał piłkę z siatki tylko 10 razy, co czyni defensywę Śląska najlepszą defensywą ligi. Ostoją obrony “Wojskowych” jest duet stoperów - Bejger oraz Petkov, obaj panowie wystąpili od początku w każdym z dwunastu spotkań Wrocławian w tym sezonie i tworzą bardzo pewną i zgraną parę.

Kolejny klucz do sukcesu Wrocławian to niewątpliwie postać Erika Exposito. Hiszpan po 12 kolejkach ma na swoim koncie 11 bramek oraz 3 asysty, co czyni go zdecydowanym liderem w klasyfikacji strzelców. Exposito od miesięcy jest kuszony ofertami przez obecnego mistrza Polski - Rakowa Częstochowa, lecz klub oraz trener Jacek Magiera robią wszystko, aby zatrzymać Hiszpana w swoich szeregach.

Czas na beniaminków

Przed Wrocławianami idealny czas na umocnienie się na czele tabeli.Na rozkładzie Śląska Wrocław w następnych tygodniach mamy tegorocznych beniaminków Ekstraklasy. W sobotę “Wojskowi” podejmą wracających na Stadion Śląski - Ruch Chorzów. 5 listopada do Wrocławia przyjedzie czerwona latarnia Ekstraklasy - ŁKS Łódź, Łódzki Klub Sportowy w rozegranych 12 meczach zdobył tylko 7 punktów, strzelając zaledwie 7 bramek.