Gala XTB KSW 88 obfitowała w świetne pojedynki i od pierwszej walki zapewniała kibicom niezapomniane widowisko. Prawdziwą wisienką na torcie okazała się jednak walka wieczoru. Faworyzowany Daniel Rutkowski uległ Patrykowi Kaczmarczykowi. Młoda gwiazda sprawiła ogromną sensację i przebojem wdarła się na szczyt kategorii piórkowej organizacji KSW.

Co dalej z Patrykiem Kaczmarczykiem?

Występ Patryka Kaczmarczyka zaskoczył większość ekspertów. Przed galą w „bitwie o Radom” mało kto stawiał na zwycięstwo pochodzącego z Kozienic Kaczmarczyka. Większość ekspertów oceniała nawet, że będzie to pojedynek do jednej bramki. Przebieg pojedynku zszokował kibiców. Patryk Kaczmarczyk już w pierwszych sekundach walki mógł zwyciężyć, wyprowadzając latające kolano.

Rutkowski jednak przetrwał i dotrwał do końca rundy. Kolejne etapy walki były już bardziej wyrównane, lecz finalnie to właśnie ręka Kaczmarczyka powędrowała do góry. Natychmiast rozpoczęła się dyskusja, z kim kolejnym powinien zawalczyć Patryk Kaczmarczyk. Sam zainteresowany pragnie walk z samą czołówką, a jak dobrze wiemy, od dawna na jego celowniku jest rewanż z Robertem Ruchałą.

Młodzi zawodnicy zmierzyli się ze sobą już dwukrotnie. Podczas kariery amatorskiej górą był Kaczmarczyk, lecz z ostatniej walki zwycięsko wyszedł Ruchała. Kaczmarczyk mocno naciska na to starcie i możliwe, że już w kolejnym pojedynku zmierzy się z rówieśnikiem z Nowego Sącza.