Organizacja KSW w ostatnich dniach podała pierwsze szczegóły dotyczące grudniowej karty walk KSW 89. Wydarzenie to odbędzie się 16 grudnia. W walce wieczoru tej gali dojdzie do walki o pas wagi półśredniej pomiędzy Adrianem Bartosińskim, a Salahdinem Parnassem. Dziś przy okazji programu Oktagon Live na Kanale Sportowym poznaliśmy kolejną walkę, która prawdopodobnie odbędzie na KSW 89!

Pawlak vs Materla na KSW 89

W ostatnim wydaniu programu Oktagon Live doszło do rozmów prowadzących z matchmakerem KSW, Wojsławem Rysiewskim oraz Arturem Gwoździem. Rysiewski został zapytany przez Macieja Turskiego, czy na grudniowej gali, poza mistrzowskim starciem Bartosiński vs Parnasse, zobaczymy więcej pojedynków o pas. Ten potwierdził te doniesienia.

Kolejnym gościem w programie był Artur Gwóźdź. Sternik grupy menadżerskiej "Artnox Fight Sport" został zapytany między innymi o jednego ze swoich podopiecznych Piotra Pawlaka. Ten jest aktualnie mistrzem KSW w dywizji średniej. Gwóźdź potwierdził, że wystąpi on na grudniowej gali. Maciej Turski postanowił dopytać, kto będzie przeciwnikiem Pawlaka. Dziennikarz zapytał, czy rywal będzie z pólnocnej czy południowej części Polski.

Słuchaj, no krótko, ja widzę tylko jednego rywala, który na dzień dzisiejszy jest świetnym pojedynkiem, który może pociągnąć też galę w Gliwicach i który już wcześniej był wywoływany do tablicy i jest północ.

Te słowa jasno wskazują na Michała Materlę. Już samo stwierdzenie, że rywal będzie z Polski eliminuje Toma Breese'a czy Scotta Askhama. Innymi zawodnikami, poza Materlą, którzy są odpowiednio wysoko w rankingu są Mamed Khalidov i Tomasz Romanowski. Każdy z nich trenuje w północnej części Polski. Romanowski jednak ostatnio mierzył się już z Pawlakiem, natomiast Mamed szykuje się do głośnej walki w formule bokserskiej.

Gwóźdź podkreślił również, że zawodnik, z którym zmierzy się Pawlak był już wywiływany do tablicy. Takim zawodnikiem był właśnie Michał Materla. W czerwcu tego roku Paweł Pawlak wyzwał na pojedynek zawodnika ze Szczecina za pośrednictwem swojego Facebooka.

Zbierając te wszystkie przesłanki można z całkiem dużą dozą pewności stwierdzić, że na KSW 89 czeka nas pojedynek Pawlak vs Materla!