We wtorek o godz. 21:00 na Parc des Princes w Paryżu odbędzie się mecz pomiędzy drużyną gospodarzy, czyli PSG i Newcastle United. Arbitrem tego niezwykle ważne ze względu na układ pozycji w grupie F będzie polski sędzia, Szymon Marciniak.

Arbiter główny finału Champions League UEFA arbitrem hitu kolejki

Szymon Marciniak po raz kolejny stanie przed trudnym wyzwaniem, we wtorkowym spotkaniu kolejki, które transmituje Polsat Sport Premium 2, naprzeciwko siebie staną Paryżanie żądni rewanżu za porażkę 1:4 na St. James' Park i goście, "Magpies" chcący przybliżyć się do wyjścia z grupy. Szymon Marciniak wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że mecze, w których występuje francuski mistrz świata, słynący z szybkości Kylian Mbappé Lottin są dla niego trudne, tak było w trakcie mundialu, kiedy Polak gwizdał podczas starcia Francuzów z Duńczykami i w wielkim finale Argentyna vs Francja.

UEFA ceni polskich arbitrów

Szymon Marciniak został wyznaczony do sędziowania spotkania pomiędzy PSG i Newcastle, jednak na swoją szansę w prestiżowych rozgrywkach Champions League otrzymał też Bartosz Frankowski. Ten arbiter z Kujawsko- Pomorskiego Związku Piłki Nożnej będzie arbitrem spotkania Szachtar Donieck vs Royal Antwerp. Spotkanie, którego arbitrem będzie Frankowski odbędzie się we wtorek od godz. 18:45 na Volksparkstadion w Hamburgu.