Sprawa Pandora Gate podejmuje tak poważne zarzuty, że w sprawie wypowiadał się już sam Mateusz Morawiecki, czy Donald Tusk. Oskarżenie znanych twórców internetowych o kontakty o charakterze seksualnym z osobami poniżej 15. rok życia odbiło się wielkim echem. Nic dziwnego, że Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło podczas konferencji prasowej jasno pokazać, że zajmuje się sprawą.

Ministerstwo Sprawiedliwości o Pandora Gate - "Kluczowe będą czynności procesowe"

Okazuje się, że Ministerstwo Sprawiedliwości wzięło sobie do serca aktualną sytuację związaną z Pandora Gate. Z tej racji zorganizowali oni konferencję prasową, aby poruszyć cały temat. Podczas całego spotkania z mediami, mogliśmy się dowiedzieć, że aktualnie organy ścigania zabezpieczają materiały dowodowe dotyczące całej sprawy. Na tych materiałach zamieszczonych w sieci jednak sprawa się nie kończy.

Według osób przemawiających zaplanowane są przesłuchania osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Co więcej, jeśli prokuratorzy otrzymają wiedzę, że istnieją osoby, które miały wiedzę w tej sprawie, a ją ukryły, to mogą mieć postawione zarzuty. Taka weryfikacja będzie z pewnością miała miejsce podczas przesłuchań. Ministerstwo apeluje do tych, którzy coś wiedzą, aby zgłosiły się do odpowiednich organów ścigania, czy też prokuratury.

Tym samym zapewnia się, że ktoś, kto dobrowolnie się zgłosi jako świadek, nie ma się czego obawiać. Pojawiły się również wypowiedzi, które jasno wskazują stosunek polityków do całej sytuacji.

"Wykorzystywanie dzieci w ramach procederu przestępczego jest odrażające same w sobie, a wykorzystywanie sekusalne jest szczególnie odrażające. Nie muszę chyba tego uzasadniać dlaczego."

Służby zatem gromadzą cały materiał dowodowy, który w przyszłości ma przydać się w postępowaniu sądowym. Jak wiadomo, w sprawie wypowiadał się również sam Mateusz Morawiecki. Jeśli tak wysoko postawieni politycy angażują się w Pandora Gate, to możemy przypuszczać, że sprawiedliwość zostanie wymierzona. Być może Konopski i Wardęga będą z nimi współpracować.