Podczas poniedziałkowej konferencji meczowej selekcjoner reprezentacji Polski-Michał Probierz podał listę zawodników, którzy pojawią się w wyjściowym składzie Biało-Czerwonych podczas jutrzejszego spotkania towarzyskiego z Łotwą.

Michał Probierz zapowiedział zmiany w spotkaniu z Łotwą

Po połowie rozegrają Łukasz Skorupski i Marcin Bułka, Jeżeli nic się nie zmieni, na prawej obronie zagra Przemysław Frankowski, na środku zagrają Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska i Jan Bednarek, na lewej Nicola Zalewski. W środku zagrają Damian Szymański, Sebastian Szymański i Jakub Piotrowski, z przodu mają zagrać Robert Lewandowski i Adam Buksa-oznajmił Probierz.

W porównaniu do ostatniego meczu eliminacyjnego z Czechami trener Probierz postanowił zrobić kilka zmian. Na pozycji bramkarza nie zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. W jego zobaczymy Łukasza Skorupskiego i Marcina Bułkę, którzy zagrają po połowie. Za kontuzjowanego Pawła Bochniewicza, który opuścił już zgrupowanie reprezentacji Polski zobaczymy jutro Mateusza Wieteskę. Natomiast na pozycji napastnika partnerem Roberta Lewandowskiego będzie Adam Buksa.

Wyjściowy skład Polski na mecz towarzyski z Łotwą:

Skorupski/Bułka (obaj zagrają po 45 minut) - Kiwior, Wieteska, Bednarek, Zalewski, S. Szymański, D. Szymański, Piotrowski, Frankowski, Lewandowski, Buksa.

Trzeba pamiętać, że jutrzejsi rywale w rankingu FIFA zajmują dopiero 132. miejsce, więc jeżeli Polacy nie wygrają tego spotkania, to będzie oznaczało, że nasza kadra wkopała się w głęboki dół, z którego ciężko będzie się wydostać. Początek ostatniego meczu reprezentacji Polski w 2023 roku z Łotwą zaplanowano na godzinę 20:45.