Obecny trend, w którym pojawia się coraz więcej freakowych walk w formule MMA zdaje się nie wyczerpywać. Nie tak dawno temu znani z telewizji bracia Grzegorz i Rafał Collins ogłosili, że zorganizują swoją własną galę mieszanych sztuk walki, w której udział wezmą naprawdę głośne nazwiska, w tym znany z kabaretu Michał Paszczyk, premier Kazimierz Marcinkiewicz i inni.

Michał Paszczyk - kabaret w oktagonie?

paszczyk walka

Paszczyka znać mogą wszyscy Polacy, którzy są fanami kabaretów. “Zawodnik” ten bowiem jest członkiem jednej z czołowych formacji pod nazwą “Paranienormalni”, która wykreowała takie postaci jak Mariolka, Kryspin, Profesor czy Staruszek. W tych dwóch ostatnich kreacjach oglądać mogliśmy właśnie urodzonego we Wrocławiu artystę, który ukończył wcześniej szkołę teatralną, a także był radiowcem. Czy jednak znajdziemy wśród wcieleń Michała Paszczyka mma fightera?

W biografii kabareciarza trudno doszukać się jakiegoś związku ze sztukami walki, ale może ma on w rękawie coś, czym zaskoczy publiczność oglądająca charytatywną galę. Jedno jest pewne, Michał Paszczyk na Collins Charity Fight Night to jedno z zaskoczeń, które zaserwowali nam organizatorzy.

W samej gali udział wezmą różne osobistości z różnych dziedzin życia publicznego. Znajdą się tam internetowe i telewizyjne gwiazdy, politycy i sportowcy. Czy za sprawą Michała Paszczyka kabaret podbije świat sportów walki? A może okaże się, że Michał Paszczyk i mma to niedobre połączenie?

Michał Paszczyk: walka na gali Collins Charity Fight Night

michał paszczyk bracia collins

Kabareciarz zmierzy się w formule mieszanych sztuk walki z popularnym niegdyś raperem, członkiem Ascetoholix, a także solowym artystą - Liberem. Obaj panowie są freakami, więc należy nastawić się bardziej na widowisko rozrywkowe, niż czysto sportowe. Jest to jednak celowy zabieg, gdyż widowisko ma przyciągnąć jak największą publiczność, bo gala jest charytatywna. Starcia postaci takich jak Michał Paszczyk w mma mają nakręcić zainteresowanie widowiskiem, które wesprze finansowo Fundację Braci Collins opiekującą się rodzinami w trudnej sytuacji finansowej.

 

 

Michał Paszczyk na Collins Charity Fight Night. Kto jeszcze zawalczy?

Walka Michała Paszczyka z Liberem nie jest oczywiście main eventem gali, gdyż na to miano (a właściwie co-main eventów) zasłużyły starcia organizatorów, czyli braci Collins. Rafał zmierzy się z Kazimierzem Marcinkiewiczem, a Grzegorz (Greg) z byłym piłkarzem, Piotrem Świerczewskim. Trzecim głównym pojedynkiem będzie ten stoczony przez mistrzynię UFC Joannę Jędrzejczyk. Jej przeciwniczkę poznamy jednak później. Sama gala będzie miała miejsce 2 czerwca 2021 roku w warszawskim hotelu Marriott. Wydarzenie jest biletowane, lecz publiczność i organizatorzy objęci będą bardzo rygorystycznym reżimem sanitarnym.


Kim jest Michał Paszczyk?
Paszczyka znać mogą wszyscy Polacy, którzy są fanami kabaretów. “Zawodnik” ten bowiem jest członkiem jednej z czołowych formacji pod nazwą “Paranienormalni”, która wykreowała takie postaci jak Mariolka, Kryspin, Profesor czy Staruszek.
Z kim zawalczy Michał Paszczyk na gali Collins Charity Figtht Night?
Na gali Collins Charity Fight Night kabareciarz zmierzy się w formule mieszanych sztuk walki z popularnym niegdyś raperem, członkiem Ascetoholix, a także solowym artystą - Liberem.