Zarobki Leo Messiego od lat wzbudzają sporą ciekawość i są przedmiotem dyskusji zarówno kibiców, jak i dziennikarzy czy ekspertów. Ile więc zarabia Messi i co składa się na jego majątek?

Messi - zarobki

Doniesienia na temat zarobków piłkarza w mediach pojawiają się od kilkunastu lat, a dokładniej od momentu, kiedy o Messim zaczęło robić się głośno za sprawą jego popisów w barwach Barcelony. Wraz z rozwojem talentu argentyńskiego napastnika i kolejnymi świetnymi występami, zarobki Messiego stopniowo rosły.

Argentyńczyk mógł liczyć zarówno na podwyżkę w samym klubie, jak i gigantyczne kontrakty sponsorskie z takimi markami, jak Adidas i Lays. Nic dziwnego - wielu po dziś dzień uważa Messiego za najlepszego piłkarza w historii, więc musiał zarabiać, jak na najlepszego piłkarza na świecie przystało.

W 2020 roku w hiszpańskich mediach pojawiła się informacja zdradzająca zarobki Messiego w Barcelonie. Na mocy czteroletniego kontraktu, który wygasał w 2021 roku, Messi mógł zarobić 555 milionów euro. Na tę kwotę składała się zarówno podstawowa pensja, jak i premia za podpis czy premie. Za samo przedłużenie kontraktu Messi miał otrzymać 115 milionów euro, a kolejne 75 milionów otrzymał z tytułu premii lojalnościowej za pozostanie w klubie. Robi wrażenie!

Kontrakty sponsorskie i reklamy

Leo Messi jest twarzą wielu marek, stawki są wysokie, jednak nie możemy się dziwić. Messiego na Instagramie obserwuje ponad 200 milionów użytkowników! Szacuje się, że rocznie Messi z kontraktów sponsorskich zarabia około 40 milionów dolarów. Do tego dochodzą posty w mediach społecznościowych.

Zarobki Messiego w Interze Miami

Po wygaśnięciu umowy z PSG, Leo Messi zamiast powrotu do FC Barcelona i pieniędzy od Al-Hilal, wybrał amerykańską drużynę grającą na co dzień w MLS. Inter Miami zaproponowało zawodnikowi 54 miliony dolarów, ale Argentyńczyk ma również otrzymać zarobki z praw telewizyjnych w ramach wspólnego przedsięwzięcia MLS i Apple. Messi, który jest już sponsorowany przez Adidasa, otrzyma również procent od wszystkich sprzedanych replik koszulek, ponieważ liga ma wyłączną umowę z niemiecką marką sportową. Także końcowo jego gaża może znacznie się zwiększyć.

Ile Messi zarabiał w Barcelonie?

W Barcelonie, czyli zespole, z którym jest najbardziej kojarzony, Messi zarabiał 88 milionów euro rocznie. Do 2021 Leo Messi zdobył z klubem 35 trofeów: 10 tytułów Mistrza Hiszpanii, cztery puchary Ligi Mistrzów UEFA, siedem Pucharów Króla, ponadto siedmiokrotnie wygrał Superpuchar Hiszpanii, trzykrotnie Superpuchar Europy UEFA i trzy razy Klubowe Mistrzostwa Świata.

Ile Messi zarabiał w PSG?

W PSG natomiast zawodnik za rok gry mógł liczyć na pensję wynoszącą 41 milionów dolarów. Messi w ciągu dwóch lat zagrał dla PSG 74 razy, zdobył 32 gole i zanotował 35 asyst.

Ile zarabia Messi na godzinę, dzień, miesiąc, rok?

Messi, grając w Interze Miami, rocznie zarabia 54 miliony dolarów. Co daje nam miesięczne wynagrodzenie w wysokości 4 500 000 dolarów. Leo Messi zarabia 200 tysięcy dolarów dziennie, czyli 25 tysięcy dolarów w godzinę.

Messi - na ile wycenia się jego majątek?

Na majątek Messiego składają się zarobki jako piłkarz, kontrakty sponsorskie i szereg innych aktywności, które poczynił przez lata bycia jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. W dużej mierze na majątek Messiego składa się... on sam, jako globalna marka, która nawet po zakończeniu przez niego piłkarskiej kariery będzie wzbudzać zainteresowanie, ciekawość i kontrowersje. Na ten moment majątek Messiego wycenia się na 600 mln dolarów.