W niedzielę 12 listopada Matty Cash wziął udział w meczu Aston kontra Fulham (3:1). Chwilę po meczu okazało się jednak, że nie pojawi się on na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Powodem jego nieobecności jest uraz barku, którego Matty doznał kilka dni wcześniej. Selekcjoner Michał Probierz podjął już decyzję, kto zastąpi Matty’ego Casha.

Trzy nagłe zmiany w kadrze - Matty Cash poza zgrupowaniem reprezentacji

Obrońca biało-czerwonych nie będzie uczestniczył w rywalizacji z Łotwą oraz Czechami. Wszystko przez uraz barku, którego młody obrońca nabawił się w trakcie meczu z Nottingham Forrest (0:2). Nie da się ukryć, że było to słabe spotkanie, które zaowocowało poważną kontuzją. Po jednym ze starć w polu karnym Matty zaczął trzymać się za bark. Chwile później opuścił boisko. Badania wykonane już po meczu pokazały, że ból spowodowany jest czymś znacznie poważniejszym, niż tylko stłuczeniem.

26-letni obrońca reprezentacji potrzebuje co najmniej kilku dni, aby wrócić do pełnej sprawności. To z kolei eliminuje go z listopadowego zgrupowania kadry. Wiadomość ta okazała się bardzo problematyczna dla selekcjonera Michała Probierza, który musiał szybko podjąć ważną decyzję. Matty’ego Casha zastąpi Tymoteusz Puchacz. Co więcej, selekcjoner zdecydował także, że miejsce Patryka Dziczka i Adriana Benedyczaka zastąpi Mateusz Łęgowski oraz Karol Struski. Warto dodać, że Matty Cash rozegrał w tym sezonie 19 spotkań w barwach brytyjskiego klubu Aston Villa, zdobywając trzy bramki i dwie asysty.