Mateusz Gamrot po wygranej z Rafaelem Fizievem awansował na szóste miejsce w rankingu wagi lekkiej. Polak wygrał sześć z ostatnich siedmiu walk w UFC i jest on coraz bliżej upragnionej walki o pas. Okazuje się, że "Gamer" przed mistrzowską szansą może stanąć jeszcze w tym roku! Zawodnik potwierdził te doniesienia w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym.

Gamrot zgłosił gotowość na UFC 294

Mateusz Gamrot wygrał ostatnią walkę z Rafaelem Fizievem. Polak pokonał rywala w drugiej rundzie, a o wyniku zadecydowała kontuzja "Atamana". Były podwójny mistrz KSW rozkręcał się jednak z minuty na minutę i wiele wskazywało na to, że i tak byłby w stanie przełamać Fizieva.

Gamrot nigdy nie ukrywał, że jego celem jest mistrzostwo UFC. Patrząc na ranking wagi lekkiej, wydaje się, że na walkę o pas 32-latek będzie musiał jeszcze poczekać. Podobnego zdania jest Dana White. Zapytany o Gamrota po ostatniej gali stwierdził, że potrzebuje on jeszcze kilku zwycięstw, aby stanąć przed mistrzowską szansą. Okazuje się jednak, że walka o pas może przyjść szybciej niż się wydaje.

Podczas programu "Hejt Park" na Kanale Sportowym jeden z kibiców zapytał Gamrota, czy prawdziwe są plotki na temat jego potencjalnego zastępstwa w walce mistrzowskiej pomiędzy Islamem Makhachevem a Charlesem Oliveirą na UFC 294. Polak potwierdził te doniesienia.

Dyspozycja zgłoszona. Wyraziłem chęć. Walk mistrzowskich się nie odmawia (...) są takie ewentualności w życiu, że nie można powiedzieć nie.

W dalszej wypowiedzi Gamrot przyznał również, że nawet jeśli UFC nie będzie widziała go w roli zastępstwa, to najprawdopodobniej i tak poleci do Abu Zabi, aby z bliska przyglądać się zmaganiom na gali UFC 294. Wydarzenie to odbędzie się 21 października, a więc już za trzy tygodnie.

Gamrot zawalczy o pas na UFC 294 - czy to możliwe?

Jednak czy rzeczywiście jest to realne, aby Gamrot zawalczył w walce wieczoru UFC 294 o pas wagi lekkiej? Trzeba uczciwie przyznać, że będzie o to niezwykle trudno, ale nie jest to wykluczone!

Przede wszystkim UFC przyzwyczaiła fanów, że przygotowuje zastępstwo na walki mistrzowskie, na wypadek kontuzji któregoś z zawodników w ostatniej chwili. Dla przykładu Colby Covington był zastępstwem przy okazji walki o pas wagi półśredniej pomiędzy Leonem Edwardsem a Kamaru Usmanem podczas UFC 286.

Gamrot zajmuje szóste miejsce w rankingu i przed nim w kolejce do takiej walki są czterej inni zawodnicy. Justin Gaethje oczekuje jednak wysokiej gaży za przyjechanie na galę w roli zastępstwa. Dustin Poirier i Beneil Dariush są po porażkach, natomiast Michael Chandler cierpliwie czeka na walkę z Conorem McGregorem. Może się zatem okazać, że organizacja UFC sięgnie właśnie po Mateusza Gamrota i jeśli Makhachev bądź Oliveira wypadną z walki to właśnie Polak stanie przed mistrzowską szansą.