W czwartek Michał Probierz ogłosił listę piłkarzy, którzy pojawią się na listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski przez zbliżającymi spotkaniami z Czechami i Łotwą. W 25-osobowej kadrze zabrakło miejsca dla napastnika Juventusu Turyn - Arkadiusza Milika

Michał Probierz skreślił Arkadiusza Milika z reprezentacji Polski

Milik przez ostatnie lata jest bardzo krytykowany przez kibiców, jak i ekspertów piłkarskich za swoją grę w reprezentacji Polski. Napastnik pochodzący z Tychów zdecydowanie strzela więcej goli w barwach Starej Damy niż dla kadry reprezentacyjnej, gdzie 29-latek zdobywa średnią jednego gola na cały rok, co jest wynikiem bardzo słabym, patrząc równocześnie, w jakim klubie występuje aktualnie 72-krotny reprezentant Polski.

Z tego powodu selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz postanowił zrezygnować z usług napastnika Juventusu Turyn i postanowił dać szansę Karolowi Świderskiemu i Adamowi Buksie, którzy w drużynie narodowej dają więcej pożytków.

W niedzielę podczas programu “Pogadajmy o Piłce” na kanale Meczyki.pl o sprawie braku powołania Arkadiusza Milika na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski, wypowiedział się były wiceprezes ds. spraw zagranicznych w PZPN - Marek Koźmiński.

-Lista powołanych przez Michała Probierza jest dla mnie dość kontrowersyjna. I jest to dla mnie pewne zaskoczenie. Selekcjoner starał się wesprzeć Arkadiusza Milika, a po miesiącu go nie ma. Oczywiście nie bronił się gra w kadrze, bo od dłuższego czasu wyglądała ono słabo, ale nasz potencjał ofensywny nie jest obecnie najlepszy. Lewandowski jest w słabszej dyspozycji, Świderski od kilku tygodni nie gra… Probierz nie powołał Milika, który, choć nie gra w pierwszym składzie w Juventusie, ale jak wchodzi na boisko to gra dobrze - stwierdził działacz sportowy.

Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra już 17 listopada, gdzie na PGE Narodowym podejmą w ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 reprezentację Czech. Natomiast cztery dni później na tym samym obiekcie Biało-Czerwoni zmierzą się towarzysko z Łotwą.