Typy na walkę Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula na FAME MMA 11, czyli jak wyglądają kursy i zakłady bukmacherskie na – przynajmniej na papierze - jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków na całej gali?

Zakłady bukmacherskie Malczyński vs  Tańcula na FAME MMA 11

Zakłady bukmacherskie na walkę Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula można znaleźć w zakładce Sztuki Walki → FAME MMA w firmie Betclic, która jest oficjalnym sponsorem największej federacji typu freak fight w Polsce. Kursy na pojedynek pojawiły się błyskawicznie – zaraz po tym, jak ogłoszono ten – dla wielu niespodziewany – pojedynek na pierwszej konferencji przed galą.

Kursy Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula na FAME MMA 11

Kursy na walkę Malczyński - Tańcula od początku są wyrównane i bukmacherzy mają problem ze wskazaniem faworyta. Podobnie jak gracze, którzy – tak jak i kursy – minimalnie skłaniają się ku Tańculi. Analizując tę walkę, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Malczyński jest po niezwykle bolesnej porażce z rąk Kubańczyka, który odebrał mu pas mistrzowski. Z kolei Tańcula wygrał pojedynek z Mateuszem Murańskim, ale został zniesiony z klatki z powodu skrajnego wycieńczenia. Jak się okazało, miał on spore problemy z nerkami i wylądował w szpitalu, a jego dalsze starty w MMA i uprawianie sportu przez długi czas stało pod znakiem zapytania.

Pełna karta walk gali Fame MMA 11

Typy na Marcin Malczyński vs Arkadiusz Tańcula na FAME MMA 11

Kto więc wygra to starcie dwóch zawodników po przejściach? Malczyński wrócił do swojego byłego trenera Grzegorza Szulakowskiego, pod okiem którego przygotowywał się do debiutanckiego pojedynku, w którym wygrał z Adbusterem. Tańcula z kolei ma za sobą poważne problemy zdrowotne, a nie zapominajmy, że Malczyński ma za sobą lata treningów i spore umiejętności, jak na zawodnika typu freak fight. Naszym zdaniem fakt, że Malczyński pogodził się z byłym trenerem i wrócił do współpracy z nim, a także problemy zdrowotne Tańculi sprawiają, że minimalnego faworyta widzimy w jednym z braci Malczyńskich.

Nasz typ – Marcin Malczyński pokona Arkadiusza Tańculę, kurs 1.95