Maciej Skorża z powodów osobistych podjął decyzję o odejściu z japońskiego klubu Urawa Red Diamonds. Polak planuje powrót do polskiej Ekstraklasy. Na razie jednak postanowił zrobić sobie dłuższą przerwę od pracy trenerskiej.

Skorża bierze urlop

“Zmieniłem priorytety. Chcę wrócić do swojego kraju i spędzić czas z rodziną”

Przypomnijmy, że Maciej Skorża został ogłoszony trenerem Urawa Red Diamonds 10. listopada 2022 roku. Owoce współpracy przyszły szybko - Polak zdobył z japońskim klubem Puchar Ligi Mistrzów AFC.

Mimo sukcesów Skorża zdecydował się nie przedłużać kontraktu z japońskim klubem. Tłumaczy to sprawami osobistymi i chęcią powrotu do Polski.

Zmieniłem priorytety. Chcę wrócić do swojego kraju i spędzić czas z rodziną, zamiast pracować. To była bardzo trudna decyzja, ponieważ przeżyłem w Japonii bardzo udany czas. To było najważniejsze doświadczenie w mojej trenerskiej karierze. Przykro mi, że odchodzę. Stadion Urawy jest magiczny. To wyjątkowe uczucie być dopingowanym przez tę grupę kibiców.

- oznajmił utytułowany polski trener.

To nie pierwsza tak pochopna decyzja Skorży. Wcześniej, również z przyczyn osobistych, zrezygnował z pracy w Lechu Poznań. Czy któryś klub Ekstraklasy będzie chciał nawiązać współpracę z uznanym szkoleniowcem? Czas pokaże. Póki co Polak musi dokończyć sezon w japońskiej lidze.