Łukasz Brzeski, dziś na gali UFC Fight Night: Allen vs Curtis, po raz czwarty wszedł do klatki UFC. Po trzech porażkach z rzędu udało mu się wygrać. Łukasz Brzeski pokonał Valtera Walkera na punkty (3x 29-28).

Łukasz Brzeski wygrywa na punkty z Valterem Walkerem

Brzeski dobrze rozpoczął walkę. Był agresywny w stójce i wyglądał na znacznie szybszego od Walkera. Brazylijczyk obalił jednak Polaka i przez długi czas utrzymywał walkę w parterze. Brzeski zdołał wstać i trafił rywala pod koniec rundy kilkoma bardzo mocnymi ciosami. Walker uratował się jednak ponownym sprowadzeniem.

Druga runda przebiegła w bardzo podobny sposób co pierwsza. Brzeski przeważał w stójce, jednak Walker zdołał obalić Polaka. Ten jednak nie dał sobie zrobić krzywdy w parterze i po tym, jak walka wróciła do stójki, dominował w wymianach bokserskich.

Przed trzecią rundą wydawało się, że Brzeski jest bliski wygranej. Walker był bowiem bardzo zmęczony, natomiast Polak cały czas górował nad rywalem szybkością. Brazylijczyk zdołał jednak ponownie obalić Brzeskiego i wszedł nawet w dosiad. To jednak nie wystarczyło i finalnie to Brzeski zwyciężył.