Lukas Podolski to istny człowiek orkiestra. Piłkarz nie tylko gra w Górniku Zabrze i prowadzi własny biznes gastronomiczny. Teraz zdecydował się również otworzyć ligę piłkarską! Według niemieckich mediów 38-letni zawodnik rozpoczął projekt, który ma na celu popularyzację futbolu wśród młodzieży.

Futbol, jako show dla każdego - projekt Podolskiego i Hummelsa

Projekt Podolskiego ma powstawać we współpracy z Matsem Hummelsem. Będzie to rywalizacja 12 siedmioosobowych zespołów, których kapitanami będą celebryci ze świata muzyki, rozrywki i sportu.

Niemieckie media wyjątkowo żywo zareagowały na przygotowywany przez Podolskiego i Hummelsa projekt piłkarskiej ligi dla celebrytów. Wiadomo już, że przedsięwzięcie będzie nosiło nazwę Baller League, zaś Podolski i Hummels wzorują się na podobnym projekcie z Hiszpanii, który był inicjatywą Gerarda Pique.

Mecze Baller League mają być rozgrywane w pobliżu Kolonii. Co ciekawe, nie będzie to klasyczny stadion, ale stary hangar lotniczy specjalnie przygotowany do rozgrywek futbolowych. Cytowany przez Bild Mats Hummels twierdzi, że ich celem jest zafascynowanie młodych ludzi sportem. W tym celu kapitanem każdej z 12 siedmioosobowych drużyn będą celebryci ze świata sportu, muzyki i rozrywki.

Początek ligi zaplanowano na 8 stycznia 2024 roku. Co ciekawe, w Polsce już funkcjonuje podobny projekt, który nosi nazwę Move Federation.