Wielkimi krokami zbliża się Euro 2024, które rozgrywane będzie w Niemczech. Liczymy, że wśród 24 zespołów, które zakwalifikują się na turniej, znajdzie się również reprezentacja Polski. Pod koniec 2023 roku w Hamburgu odbędzie się losowanie grup turniejowych, które warto śledzić w kontekście losów biało-czerwonych.

Kiedy losowanie grup do fazy turniejowej na Euro 2024?

Losowanie grup do Euro 2024 odbędzie się 3 grudnia 2023 roku w Hamburgu. Wówczas poznamy układ grup, wśród których może znaleźć się reprezentacja Polski. Po porażce w meczu z Mołdawią do tego niestety jednak daleka droga. Otwarcie turnieju zostało zaplanowane na 14 czerwca 2024 roku w Monachium. Podczas Mistrzostw Europy czeka nas aż 51 spotkań.

Wyniki losowania Euro 2024 - faza grupowa

Jesteśmy w trakcie eliminacji do Mistrzostw Europy, dlatego gdybanie na temat układu i składu poszczególnych grup na ten moment jest wciąż odległym tematem. Kwalifikacji naturalnie nie muszą zapewniać sobie gospodarze, czyli w tym przypadku Niemcy. Reprezentacja Polski o prawo do gry na EURO 2024 rywalizuje w grupie z Mołdawią, Wyspami Owczymi, Albanią i Czechami. Najlepsi bukmacherzy typują, że grupę eliminacyjną E wygrają Czesi.

Przebieg eliminacji na Euro 2024

W marcu 2023 roku rozpoczęły się eliminacje do EURO 2024. Przystąpiły do nich 53 reprezentacje, z wyłączeniem Niemiec. Jako gospodarz turnieju reprezentacja Niemiec nie musi się naturalnie do niego kwalifikować. Drużyny podzielone zostały na 10 grup - 7 po 5 zespołów i 3 po sześć zespołów. Polska trafiła do grupy E. Oprócz biało-czerwonych są w niej Czechy, Albania, Mołdawia i Wyspy Owcze. Na papierze wydawało się, że awans powinien być jedynie formalnością. Polacy przegrali jednak z Czechami i Mołdawią, czym mocno ograniczyli sobie szanse na kwalifikację.

Eliminacje potrwają do marca 2024 roku. Do turnieju finałowego awansuje z nich 20 zespołów. Oprócz tego trzy miejsca przeznaczono dla dla najlepszych niezakwalifikowanych drużyn z każdej dywizji Ligi Narodów. Losowanie grup eliminacji odbyło się 9 października 2022 roku w Frankfurcie nad Menem.