Za nami kolejna gala rozdania nagród za poprzedni rok w świcie piłki. Nagrodą budzącą najwięcej emocji jest oczywiście Złota Piłka. W tym roku trafiła ona w ręce Lionela Messiego, po raz ósmy w jego karierze. W gronie kandydatów znajdowali się jeszcze Erling Haaland, Kylian Mbappe, czy Vinicius Junior.

Messi ze Złotą Piłką

Dla wielu fanów piłki nożnej, oczywistością było, że to Leo Messi będzie zwycięzcą tej prestiżowej nagrody. Główną przesłanką za tym stanem rzeczy był fakt, że Argentyńczyk zdobył w zeszłym roku swoje wymarzone Mistrzostwo Świata. Na wysokie szanse zawodnika Interu Miami wskazywały również kursy. Ranking bukmacherów był zgodny - każdy legalny operator wskazywał Leo Messiego jako murowanego faworyta do zwycięstwa w tym konkursie. Dla samego zawodnika jest to ósme tego typu trofeum w karierze. Pierwsze zdobył już w 2009 roku. Na podium, zaraz za Argentyńczykiem znaleźli się kolejno: Erling Haaland i Kylian Mbappe. Z kolei Robert Lewandowski zajął dopiero 12 miejsce.

Na gali rozdano też wiele innych nagród. Kobiecą złotą piłkę otrzymała piłkarka FC Barcelony - Aitana Bonmati. Co ciekawe, jej zespół został kobiecym klubem roku. Na gali poznaliśmy również najlepszego młodego piłkarza, którym bez zaskoczenia został Jude Bellingham. Anglik rozegrał wspaniały rok, a swoją wysoką formę potwierdza również w tym sezonie. Najlepszym bramkarzem został Emiliano Martinez, najlepszym strzelcem Erling Haaland, a jego Manchester City został najlepszym klubem roku. Przyznana została również nagroda Socratesa, która trafiła w ręce Viniciusa Juniora.