Historia rywalizacji Pogoni Szczecin w europejskich pucharach jest wyjątkowo uboga. W ostatnich latach Portowcy nie byli w stanie zajść dalej aniżeli II runda eliminacji. W czwartek ich pierwszym rywalem na drodze do Ligi Konferencji Europy będzie wicemistrz Irlandii Północnej - Linfield. Wydaje się, że rywal trafił się na start całkiem przystępny.

  • Pogoń Szczecin w ostatnich latach dotarła najdalej do II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy
  • Linfield wygrało trzy z ostatnich pięciu spotkań
  • Portowcy mają za sobą udany okres - przegrali tylko jeden z ostatnich sześciu meczów

Linfield - Pogoń Szczecin typy

Doświadczenia Pogoni Szczecin z ostatnich sezonów w eliminacjach do europejskich pucharów nie są zbyt pozytywne. W II rundzie kwalifikacji Portowcom trafił się jednak rywal z niższej półki, który faworytem zdecydowanie nie jest. Trudno będzie o dalsze rozwijanie projektu sportowego, jeśli zawodnicy nie poradzą sobie z zespołem pokroju Linfield. Spodziewamy się otwartego spotkania, w którym nie zabraknie goli. Rekomendujemy typ Pogoń Powyżej 1.5 gola z kursem 1.90 na Totalbet. Polecamy również założyć u tego bukmachera konto, wykorzystując nasz kod promocyjny Totalbet.

W meczu z Wartą Poznań Pogoń zaprezentowała niezwykłą koncentrację w defensywie. Portowcy skutecznie ograniczali zapędy napastników rywala, a sztab szkoleniowy oczekuje tego samego w meczu z Linfield. Zespół z Irlandii Północnej nie słynie z bramkostrzelności, dlatego w kontekście tego spotkania warto rozważyć typ Obie drużyny strzelą gola/Nie z kursem 1.82.

Linfield - Pogoń kursy bukmacherskie

Linfield gra na własnym stadionie, ale mimo to nie jest w oczach najlepszych bukmacherów faworytem spotkania. Kurs na wygraną gospodarzy to 4.03. Niemal równie wysoko wyceniany jest remis - w przedziale między 3.60, a 3.95. Typ na zwycięstwo Pogoni Szczecin wynosi w przybliżeniu 1.77. Co ciekawe, kurs na BTTS, a także jego przeciwieństwo to dokładnie 1.82.

Promocje od bukmacherów

Superbet na okazję meczów eliminacji Ligi Konferencji Europy przygotował dla swoich użytkowników specjalną promocję. Po rejestracji i dokonaniu depozytu na min. 50 zł zyskamy możliwość postawienia na zwycięstwo dowolnej drużyny z Ekstraklasy z unikalnym kursem 300.00. Oznacza to aż 600 zł bonusu! Więcej szczegółów na temat promocji znajdziecie w naszym wpisie Kurs 300.00 na zwycięstwo dowolnej polskiej drużyny w eliminacjach LKE.

Przewidywane składy

Trener Jens Gustaffson ma do dyspozycji całą kadrę. Wszyscy zawodnicy Pogoni Szczecin są zdrowi, choć nie wszyscy jeszcze w optymalnej formie. Bardzo prawdopodobne, że sztab szkoleniowy zdecyduje się na niemal identyczny skład, który wybiegł na spotkanie z Wartą Poznań. Głównymi aktorami tego widowiska powinni być Kamil Grosicki, a także Luka Zahovic.

  • Linfield: Johns - Scott, Newberry, Hall, Clarke - Mulgrew, Shield, McClean - Cooper, Fitzpatrick, McKee
  • Pogoń: Stipica - Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris - Legowski, Gamboa, Gorgon, Zahovic, Grosicki - Koulouris

Wyniki ostatnich meczów

Pogoń Szczecin zdążyła w sezonie 2022/23 rozegrać dopiero jedno spotkanie. Na inaugurację Ekstraklasy wygrała z Wartą Poznań 1:0 na wyjeździe. Jedyną bramkę dla Portowców strzelił Efthymios Koulouris. Linfield natomiast miało niemałe problemy z awansem do II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Zespół z Irlandii Północnej wygrał z Vllaznią 3:1, jednak w rewanżu poległ 0:1. Dzięki zaliczce z pierwszego spotkania awansował dalej.

Linfield - Pogoń Szczecin typy na mecz eliminacji Ligi Konferencji Europy

Kierownictwo klubu ze Szczecina ma spore ambicje by wreszcie awansować do europejskich pucharów. W nowożytnej historii ta sztuka Pogoni się jeszcze nie udała. W ubiegłym sezonie Portowcy w drugiej rundzie polegli z Broendby. Teraz rywal trafił im się znacznie przystępniejszy. Linfield to skromny w porównaniu z Pogonią klub z Irlandii Północnej. Według polskich dziennikarzy wygrana z Linfield jest dla Portowców wręcz obowiązkiem.

Transmisja

Meczu Linfield z Pogonią Szczecin w ramach eliminacji do Ligi Konferencji Europy nie obejrzycie niestety w polskiej telewizji. Transmisja dostępna będzie jednak w Internecie na stronie bukmachera Betclic. Początek rywalizacji w czwartek 27 lipca o godzinie 20:45.