Mało kto się spodziewał, że po 3 kolejkach Ligi Konferencji Europy warszawska Legia będzie liderem swojej grupy. Zestawienie przeciwników jest naprawdę mocne, w szczególności jeśli chodzi o angielską Aston Villę czy holenderski AZ Alkmaar. To właśnie te dwie drużyny były murowanymi kandydatami do awansu, jednak na półmetku rozgrywek sytuacja nie jest tak bardzo klarowna.

Czy Legia awansuje z grupy?

W dniu wczorajszym polska drużyna mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z mistrzem Bośni i Hercegowiny. Typy na mecz Zrinjski - Legia Warszawa nie były oczywiste. Według bukmacherów, delikatnym faworytem była drużyna z Polski, a przewidywania sprawdziły się z rzeczywistości. Legia odniosła sukces wygrywając 1:2 na trudnym terenie. Tym samym kwestia awansu stała się bardzo realna. Należy mieć na względzie, że do końca fazy grupowej zostały jeszcze 3 kolejki, a Polaków czekają bardzo trudne spotkania. Awans, to jednak sprawa bardzo otwarta.

Obecnie w grupie E Ligi Konferencji Europy miejsca premiowane awansem zajmują odpowiednio Legia Warszawa i Aston Villa. Obie drużyny mają po 6 punktów, jednak to Legioniści mają przewagę z uwagi na wygrany bezpośredni pojedynek z drużyną z Anglii. Ważną informacją jest także fakt, że na awans z każdej grupy mogą liczyć dwie drużyny, przy czym ta, która zajmie pierwsze miejsce od razu awansuje do 1/8 finału, natomiast zespół drugi w tabeli rozpocznie fazę pucharową od 1/16 finału.