Jordan Henderson, legendarny zawodnik Liverpool FC sięgał po mistrzostwo Premier League, triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata i Champions League. W 2023 roku piłkarz zdecydował się na transfer do Ettifaq FC, wtedy zaczęły się jego poważne problemy.

Problemy Hendersona w Ettifaq FC

Od pewnego czasu, europejscy dziennikarze zaczęli informować, że Henderson planuje powrót do Europy. "The Telegraph" poinformował, że pomocnik może nie uzyskać ani funta ze swojej kosmicznej pensji w Arabii. Mistrz Premier League dał się skusić na transfer tym, że szkoleniowcem Ettifaq jest ikona "The Reds" Steven Gerrard.

Jordan Henderson wiele ryzykował, kiedy decydował się na transfer do klubu z Arabii Saudyjskiej. Rzecznik praw społeczności LGBTQ+ wyjechał do państwa, które karze homoseksualizm karami cielesnymi, pozbawieniem wolności, a nawet karą śmierci.

Gwiazda Liverpoolu nie zobaczy pieniędzy

Jordan Henderson wynegocjował w Ettifaq tygodniówkę w wysokości 350000 funtów." The Telegraph" donosi, że Ettifaq nie wypłaciło Hendersonowi ani funta. Pomocnik chciał rozliczyć się na odroczenie wypłat, podyktowane było to chęcią rozliczeń według korzystniejszych dla niego stawek saudyjskich. Włodarze Ettifaq zagrozili zawodnikowi, że jeśli opuści klub, może zapomnieć o pieniądzach wynegocjowanych w kontrakcie. Henderson w barwach Ettifaq FC zaliczył 19. spotkań, w których zanotował 5. asyst.