Przed nami 1/8 finałów Konferencji Ligi Europy, a w niej po wyeliminowaniu Bodo/Glimt znajduje się poznański Lech. Kolejorz, tak samo z resztą, jak szwedzki Djurgarden staje przed szansą osiągnięcia historycznej fazy ćwierćfinałów europejskich pucharów. Oba kluby spotkają się jednak z godnym siebie rywalem i o dokonanie tego czynu nie będzie łatwo. Jak więc potoczy się starcie w Poznaniu? Przekonamy się 09.03.2023 o godzinie 21:00.

Sprawdź bonusy od depozytu.

Lech Poznań - Djurgarden: mecz w Konferencji Ligi Europy

Ostatni czas dla Lecha to okres bardzo szczęśliwy. Udało się wyeliminować silnego rywala, jakim było Bodo/Glimt. Rezultat ten nie przyszedł łatwo, jednak końcowy znak jakości na tym dwumeczu postawił Kolejorz. Dodatkowo forma tej drużyny w ostatnim czasie na krajowym podwórku również należy do wysokich. Dość tutaj wskazać na minioną kolejkę, w której pokonali oni na wyjeździe w Gdańsku tamtejszą Lechię. Szczególnie imponować może wynik końcowy. Wygrana Lecha 5:0 pozwoliła kluczowym zawodnikom na dodatkowych kilkanaście minut odpoczynku przed nadchodzącym spotkaniem ze szwedzkim rywalem. Niemniej dobrze jest widzieć Poznaniaków w formie i rytmie meczowym, z czym nieco większy problem ma ich przyszły rywal.

Otóż Djurgarden, jak to nierzadko bywa z ekipami ze Skandynawii, jest już poza sezonem. Ich ostatnie mecze o stawkę to spotkania w krajowym pucharze z ekipami z niższych szczebli rozgrywkowych. Oczywiście pozwala im to jako tako zachować rytm rozgrywania meczów, jednak nie może się on równać z faktyczną walką o znacznie cenniejsze trofea. Niemniej nie należy w tym przypadku lekceważyć ekipy ze Szwecji. Bez cienia wątpliwości jest to ekipa przygotowana na walkę w dwumeczu z Poznaniakami i podobnie jak Glimt, nie podda się bez walki.

Wyniki ostatnich meczów

Jak już zostało wspomniane, Lech Poznań w ostatniej kolejce wysoko pokonał Lechię Gdańsk, bo aż 5:0. Spotkanie to jednak poprzedzone zostało nieoczekiwaną porażką z Wrocławiem 1:2. Obarczyć to jednak może rozkojarzeniem i euforią po wyeliminowaniu Bodo/Glimt zwyciężając u siebie 1:0.

Djurgarden ostatnie trzy swoje mecze wlicza w poczet wygranych. Jak już jednak mówiłem, były to mecze w pucharze krajowym ze słabszymi drużynami. Mimo to jednak nie udało im się ani razu zachować czystego konta. Osiągali oni kolejno wyniki 6:1, 2:1 i 2:1.

Sprawdź ranking bukmacherów.

Przewidywane składy

Lech Poznań: Bednarek; Pereira, Salamon, Dagerstal, Rebocho; Karlstrom, Kvekveskiri, Loua, Sousa, Skoras; Ishak

Djurgarden: Zetterstrom; Johansson, Danielson, Ekdal, Andersson; Finndell, Schuller, Eriksson; Asoro, Holmberg, Wikheim

Lech Poznań - Djurgarden: kto wygra?

Nadchodzące spotkanie zapowiada się dość wyrównanie. Przewaga własnego stadionu jednak oraz fakt bycia w rytmie meczowym w spotkaniach o stawkę sprawia, że jestem skłonny wskazać tu faworyta. Podobnie jak w przypadku meczu z Bodo/Glimt w Poznaniu, tak i tu spodziewam się podobnego przebiegu spraw. Spotkanie wyrównane, z szansami dla obu ekip, jednak szczęście sprzyjać będzie gospodarzom.

Typy bukmacherskie

Fakt możliwości oszczędzenia kilku kluczowych graczy, jak i również własny stadion i rytm meczowy zdaje się przemawiać na korzyść Lecha Poznań. I szczerze mówiąc, jestem skłonny przyjąć tę argumentację. W spotkaniu z Lechią Kolejorz był niezwykle skuteczny i pewny tego, co chce osiągnąć. Jeśli w nadchodzącym meczu z tych dwóch będzie tylko ta pewność, korzystny wynik powinien przyjść prędzej czy później. Z tego względu na mecz Lech Poznań - Djurgarden w Konferencji Ligi Europy typem jest: Lech Poznań wygra mecz po kursie 1.96 na Fortunie.

Sprawdź typy dnia.

Kursy bukmacherskie

Jak można zauważyć, niewielkim, ale jednak faworytem jest gospodarz pierwszego spotkania. Na zwycięstwo Lecha Poznań średni kurs wynosi 1.95. Remis wyceniany jest w okolicach 3.50. Natomiast wygraną Djurgarden wskazuje się na poziomie 3.95.

Gdzie oglądać?

To potencjalnie historyczne starcie Lecha Poznań w walce o ćwierćfinały europejskich pucharów oglądać będzie można na TVP Sport oraz Viaplay.


Gdzie można znaleźć więcej typów na to spotkanie?
Typy na to oraz inne spotkania znaleźć można w zakładce Typy Dnia.
Który bukmacher oferuje najwyższe kursy na to spotkanie?
Najwyższy kurs na zwycięstwo Lecha Poznań znajdziemy na STS - 2.00. Natomiast wygraną Djurgarden opłaca się postawić na STS po kursie 4.10.