Kylian Mbappe to 24-letni francuski piłkarz, który mimo tak młodego wieku, na dobre zapisał się w historii futbolu. Jego umiejętności i zaangażowanie sprawiły, że jest bardzo rozchwytywanym piłkarzem, co wiąże się też oczywiście z ogromnymi pieniędzmi. Jego ostatni teoretyczny transfer z Paris Saint-Germain do arabskiego Al-Halil mógł wynieść rekordowe 4,4 mld dolarów, jednak piłkarz ostatecznie zrezygnował z oferty Saudyjczyków. Jakie sumy zarabia Kylian Mbappe?

Kylian Mbappe zarobki

W czołówce najlepiej zarabiających zawodników na świecie od lat przodują Cristiano Ronaldo i Leo Messi. "Gonić" ich stara się Kylian Mbappe. Włodarze Paris Saint-Germain robili w ostatnich latach co mogli, żeby zatrzymać gwiazdę w drużynie, przede wszystkim gwarantując mu bajońskie sumy. Na mocy obecnego kontraktu szacuje się, że Francuz z kontraktu zarabia rocznie 72 miliony euro. Do tego dochodzą jednak również kontrakty reklamowe i inne współprace. Za ich sprawą szacuje się, że roczny przychód gracza wynosi aż 115 milionów euro.

Głównym celem francuskiego zawodnika jest transfer do Realu Madryt, a w dalszej konsekwencji wspięcie się na szczyt klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Wszystko wskazuje na to, że Królewscy dopięli swego, a napastnik od przyszłego sezonu będzie reprezentował ich barwy. Aktualnie gwiazda taka jak Mbappe gwarantuje PSG pierwsze miejsce w tabeli Ligue 1.

Ile zarabia Mbappe dziennie?

Roczne zarobki Kyliana Mbappe są kosmiczne, ale kwota robi wrażenie również po rozdzieleniu jej. Ile Francuz zarabia dziennie? Supergwiazda Paris Saint-Germain, a już niedługo prawdopodobnie Realu Madryt codziennie inkasuje około 319 tysięcy euro. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę rzędu aż 1 377 mln złotych. Kwoty te obejmują zarobki z tytułu umowy, a także kontraktów reklamowych.

Zarobki Kyliana Mbappe

Właściciele Paris Saint-Germain "obsypywali złotem" Kyliana Mbappe, który przenosząc się do Realu Madryt będzie musiał liczyć się ze znaczącą obniżką pensji. Hiszpańscy dziennikarze informowali, że Los Blancos gotowi są płacić reprezentantowi Francji około 56 milionów euro rocznie. Stałby się wówczas z automatu najlepiej zarabiającym graczem Realu Madryt.

Mbappe - odmowa współpracy reklamowej

W 2023 roku  Mbappe kuszony był kontraktem przez Saudyjczyków, którzy oferowali piłkarzowi 200 mln euro rocznej pensji plus premie. Ostatecznie na propozycję Al-Hilal nie przystał. To nie pierwszy raz, kiedy Kylian Mbappe odrzucił gigantyczne pieniądze. Zawodnik PSG odmówił współpracy z firmami bukmacherskimi oraz siecią restauracji fast food. Swoją decyzję Mbappe uzasadnił tym, że nie chce, aby jego wizerunek kojarzony był z produktami zwiększającymi ryzyko otyłości.