Wydawało się, że afera związana z meczem towarzyskim Interu Miami z HongKong All-Stars zmierza do końca. Sprawy nabrały jednak zaskakujący obrót, bo już kilka dni później Messi zagrał w meczu z japońskim Vissel Kobe. Do akcji wkroczyli politycy z państwa Środka i dostało się nawet argentyńskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Mecz Argentyny z Nigerią odwołany

Już w marcu miał odbyć się towarzyski mecz reprezentacji Argentyny z drużyną z Nigerii. W związku z niewystąpieniem Messiego naprzeciw drużynie HongKong All-Stars krajowe władze stwierdziły, że nie ma odpowiednich warunków do rozegrania tego spotkania. Argentyńska reprezentacja ma również zaplanowane spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej, lecz biorąc pod uwagę aktualną sytuację, rozegranie tego spotkania nie jest pewne.

Kibice byli wściekli już po spotkaniu z HongKong. Warto podkreślić, że niektórzy płacili nawet ponad 600 dolarów, aby obejrzeć swojego idola. Chińczycy wystosowali prośbę o komentarz do Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej. Ciężko przewidzieć, jak sytuacja się rozwinie i czy obie strony dojdą do zadowalającego kompromisu.