W walce wieczoru gali UFC 287 zobaczymy rewanżowe starcie pomiędzy Alexem Pereirą i Israelem Adesanyą. W poprzedniej walce lepszy okazał się Pereirą, jednak do momentu przerwania pojedynku przez sędziego na kartach punktowych prowadził Nigeryjczyk. Kto wygrał walkę Pereira vs Adesanya?

Pereira vs Adesanya wynik

Wynik walki Pereira vs Adesanya stał pod znakiem zapytania i z pewnością był niezwykle istotny dla obu zawodników. Stawką był bowiem pas mistrzowski organizacji UFC. Adesanya jeszcze nigdy nie wygrał z Pereirą. Brazylijczyk natomiast trzykrotnie już kończył walki przeciwko Nigeryjczykowi jako zwycięzca. Ostatecznie na gali UFC 287 lepszy okazał się Israel Adesanya, który pokonała Alexa Pereirę przez KO w rundzie II.

Pereira vs Adesanya UFC 287

Walka Alex Pereira vs Israel Adesanya był drugim bezpośrednim pojedynkiem tych zawodników w MMA, jednak biorąc pod uwagę wszystkie formuły już czwartym. Pereira i Adesanya w przeszłości dwukrotnie zmierzyli się na zasadach kickboxingu i w obu tych starciach górą był Brazylijczyk.

W MMA po raz pierwszy starli się w listopadzie 2022 roku. Po czterech rundach na kartach punktowych walkę wygrywał reprezentant Nigerii. Jednak w ostatniej, piątej odsłonie, Pereira zdołał znokautować rywala i finalnie odebrał on mistrzowski pas z rąk Adesanyi.

Jeśli Nigeryjczyk zdoła pokonać Pereirę na UFC 287 to bardzo prawdopodobne, że zobaczymy też piąty pojedynek tych zawodników. Jednak aby to się stało, "The Last Stylebender" musi w końcu znaleźć sposób na pokonanie Brazylijczyka.

Kto wygrał walkę Pereira vs Adesanya na UFC 287?

O tym, kto wygrał walkę Pereira vs Adesanya na UFC 287, przekonaliśmy się w nocy z 8 na 9 kwietnia. Właśnie w tym czasie odbyła się bowiem gala UFC 287.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Pereira vs Adesanya, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Superbet (odbierz kod promocyjny Superbet). Zdaniem bukmacherów, mimo porażki w poprzedniej walce, faworytem był Adesanya. Kurs na zwycięstwo Nigeryjczyka wynosił 1,75, natomiast zwycięstwo Alexa Pereiry zostało oszacowane na 2,10.