Piotr Niedzielski powrócił do akcji 12 maja na gali Bellator 296 w Paryżu. Jego rywalem był reprezentant Francji Yves Landu. Kto wygrał walkę Niedzielski vs Landu?

Niedzielski vs Landu - przebieg walki

Przebieg walki Niedzielski vs Landu, czyli jak potoczyło się to starcie? Piotr Niedzielski przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Runda I

Cała pierwsza runda toczyła się w stójce. Początkowo środek klatki zajął Landu, jednak role szybko się obróciły i to Polak wywierał presję. Francuz natomiast krążył po klatce, starając się nie wchodzić w wymiany z Niedzielskim. Ten natomiast skutecznie okopywał wykroczną nogę rywala. Było widać, że Landu odczuwa kopnięcia, bowiem pod koniec rundy zmienił pozycję, aby chronić okopaną nogę.

Runda II

Landu rozpoczął drugą rundę znacznie bardziej agresywnie. Udało mu się nawet trafić Polaka, jednak ten zachował spokój i nie wdał się w bijatykę. Od połowy rundy Niedzielski zaczął wywierać coraz większą presję. Na nieco ponad minutę przed końcem Landu zdecydował się na obalenie, jednak Polak skutecznie je wybronił. Pod koniec rundy Francuz starał się wywrzeć większą presję i sprowokować Niedzielskiego do wymiany ciosów. Polak jednak nie zdecydował się na to i pozostał lotny na nogach.

Runda III

Na początku rundy Niedzielski przewrócił się, co wykorzystał Landu, który podążył za Polakiem do parteru. Tam Francuz był bliski poddania Niedzielskiego balachą. Polak jednak świetnie uciekł z tej pozycji i znalazł się na górze.

Nie trwało to jednak długo, bowiem Landu szybko wstał i walka wróciła do stójki. Niedzielski wydawał się bardziej zmęczony od rywala i Landu zyskiwał coraz większą przewagę. Na 3 minuty przed końcem Polak skutecznie obalił rywala. Niedzielski skutecznie punktował przez dwie minuty jednak 60 sekund przed końcem Lnadu zdołał wstać. 20 sekund przed końcem Francuz obalił Polaka.

Niedzielski vs Landu wynik

Wynik walki Niedzielski vs Landu stał pod znakiem zapytania i z pewnością ciekawi wielu fanów. Finalnie Piotr Niedzielski przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Niedzielski vs Landu, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie LVBET (zobacz: kod promocyjny LVBET). Zdaniem bukmacherów walka ta miała być niezwykle wyrównana. Kursy na obu zawodników były niezwykle zbliżone, bowiem kurs na zwycięstwo Piotra Niedzielskiego wynosił 1,80, natomiast na Yvesa Landu 1,88.

Niedzielski vs Landu

Piotr Niedzielski podpisał kontrakt z Bellatorem po ośmiu zwycięstwach z rzędu. W debiucie dla amerykańskiej organizacji nieoczekiwanie zwyciężył z czołowym zawodnikiem dywizji piórkowej Pedro Carvalho. W następnej walce przegrał jednak z niżej notowanym Richiem Smullenem. Był to ostatni dotychczasowy pojedynek 32-latka.

Yves Landu natomiast w Bellatorze stoczył cztery walki. Trzy z nich zwyciężył i jedną przegrał. Aktualnie reprezentant Francji jest po dwóch wygranych z rzędu.