Walka Marcin Najman vs. Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień była pojedynkiem wieczoru gali MMA-VIP. Kto wygrał Marcin Najman vs. Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień?

Najman kontra Taxi Złotówa

Zaraz po tym, jak Marcin Najman ogłosił, że pożegnalną walkę na zasadach MMA ma zamiar stoczyć na gali MMA-VIP, w mediach natychmiast rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto będzie jego rywalem. Od samego początku przewijały się dwa nazwiska – Sylwester Kołecki, brat Szymona Kołeckiego, zawodnika KSW i mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów oraz właśnie „Taxi Złotówy”.

Ostatecznie wybór padł na „Taxi Złotówę”. Niewiele brakowało, a do pojedynku z Najmanem ostatecznie... by nie doszło. Wrzesień został bowiem zatrzymany przez policję na 48 godzin w związku z nieodbieraniem listów poleconych. Ostatecznie rzutem na taśmę opuścił areszt i zdążył na ważenie, a jego walka z Najmanem była niezagrożona.

Zobacz również: Podsumowanie gali MMA VIP

 

 

Marcin Najman vs. Szymon „ Taxi Złotówa” Wrzesień wynik

Faworyta w tej walce... nie było. Gdy bukmacherzy początkowo wystawili kursy, był nim bardziej doświadczony Najman. Wygląda jednak na to, że ludzie ochoczo typowali na triumf "Taxi Złotówy", gdyż kursy błyskawicznie się wyrównały i dziś są identyczne zarówno na wygraną Najmana, jak i Września.

Sprawdż: Ranking bukmacherów

Trudno dziwić się bukmacherom, że nie byli w stanie wskazać faworyta. Walki Najmana kończyły się bowiem w tak przeróżny sposób, że trudno przewidzieć, co zawodnik z Częstochowy wymyśli tym razem.

Opis walki Marcin Najman vs. Szymon „ Taxi Złotówa” Wrzesień

Walka rozpoczęła się od dwóch mocnych kopnięć ze strony Najmana. Z czasem ciosami zaczął także odpowiadać Wrzesień. Na kilkanaście sekund przed końcem "Taxi Złotówa" starał się obalić rywala, ale zrobił to nieskutecznie, dzięki czemu mocnym ciosem trafił Najman. Dla wielu z pewnością to była niespodzianka, ale walka nie skończyła się w pierwszej rundzie!

W połowie drugiej rundy do ataku ruszył Wrzesień, który zamknął Najmana pod siatką i wygrał walkę! "Taxi Złotówa" trafił celnym ciosem na wątrobę, Najman skrzywił się i sędzia przerwał pojedynek. Po walce Najman ogłosił zakończenie kariery.

Szymon "Taxi Złotówa" Wrzesień pokonał Marcina Najmana przez TKO, runda II

Zobacz też: Jak typować walki w MMA VIP