Jotko vs Fleury - Przebieg walki

Runda I

 

Jotko zaczyna od niskich kopnięć. Fleury klinczuje i dociska Polaka na siatce, próbuje obalić Fleury. Jotko nie pozwala jednak przenieść walki do parteru. Po chwili starcie wraca na środek. Trafia Jotko i ponownie Fleury idzie po obalenie. Czujny jest jednak Polak. Lepiej wygląda Jotko w wymianach stójkowych na razie. Skutecznie też broni się przed sprowadzeniami.

 

Runda II

 

Teraz Irlandczyk zaczyna od kopnięć. Polak stara się obalić rywala i udaje mu się to. Szybko jednak wstaje Fleury. Teraz klincz pod siatką. Zrywa go jednak Polak. Po chwilowej walce w stójce ponownie obala Jotko.

 

Runda III

 

Fleury stara się obalić na początku rundy, broni to jednak Polak. Stawia na kopnięcia Fleury, natomiast Jotko więcej boksuje. Mamy klincz, jednak dość szybko rozerwany. Obala Fleury, na szczęście szybko podnosie się Jotko. Cały czas dużo kopie Fleury. Zdołał jeszcze przewrócić rywala Jotko pod koniec rundy. Podniósł się jednak Fleury.

 

Will Fleury pokonał Krzysztofa Jotko przez niejednogłośną decyzję sędziów

Kto wygrał walkę Jotko vs Fleury na PFL 1?

O tym, kto wygrał walkę Jotko vs Fleury na PFL 1, przekonaliśmy się w nocy z soboty na niedzielę 1 kwietnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala PFL 1. Dla Polaka było to debiutanckie starcie w PFL. Jotko znany jest głównie z występów w organizacji UFC, w której zadebiutował w 2013 roku. Od tamtej pory w największej organizacji MMA na świecie 33-latek zanotował aż siedemnaście walk, z których zwyciężył jedenaście. W ostatniej przegrał jednak przed czasem z Brendanem Allenem.

Will Fleury ma już za sobą debiut w PFL. Irlandczyk swoje jedyne jak na razie starcie w tej organizacji zanotował na PFL 8 w zeszłym roku. Pokonał wtedy Anthony'ego Salamone'a przez jednogłośną decyzję sędziów. Co ciekawe, Fleury w przeszłości mierzył się już z jednym Polakiem. Na gali EFM Show 3 zmierzył się on z Maciejem Różańskim i przegrał przez poddanie w drugiej rundzie.

Jotko vs Fleury Wynik

Wynik walki Jotko vs Fleury stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników. Stawka pojedynku była niezwykle wysoka, bowiem jak wiadomo, starcie to liczyło się do punktacji turniejowej.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Jotko vs Fleury, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Betters (zobacz: kod promocyjny Betters). Zdaniem bukmacherów dość wyraźnym faworytem będzie reprezentant Polski. Kurs na zwycięstwo Krzysztofa Jotko wynosi 1,21, natomiast na Willa Fleury 3,90.

Sprawdź - szczegóły gali PFL 1