Już 21 stycznia do ringu powrócił jeden z najlepszych polskich pięściarzy - Krzysztof Głowacki. Zmierzył się on z niepokonanym Richardem Riakporhe'em. Kto wygrał ten pojedynek?

Głowacki vs Riakporhe

Krzysztof Głowacki (32-3) vs Richard Riakporhe (15-0), czyli jedna z walk gali w Manchesterze. Reprezentant Polski do tej walki przystąpił w roli underdoga. Głowacki przegrał dwie z ostatnich trzech walk. Trzeba jednak zaznaczyć, że Polak poległ w starciach z czołowymi zawodnikami wagi junior ciężkiej. W 2019 roku musiał uznać wyższość Mairisa Briedisa, a w marcu 2021 roku Lawrence'a Okolie. Po tych dwóch porażkach Głowacki wrócił na zwycięską ścieżkę wygraną z Francisco Rivasem Ruizem na gali w jego rodzinnym Wałczu.

Richard Riakporhe zawodową karierę rozpoczął w 2016 roku. Pierwszy mistrzowski pas zdobył już dwa lata później. Brytyjczyk pokonał Sama Hyde'a i zdobył pas WBA Inter-Continental. Od października 2021 roku Riakporhe stoczył cztery wygrane pojedynki, z których trzy zwyciężył przed czasem. Do tej pory najważniejszym triumfem w karierze 33-latka jest wygrana z Jackiem Massey. Dzięki tej walce Riakporhe zdobył pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze junior ciężkiej.

Kto wygrał walkę Głowacki vs Riakporhe?

O tym, kto wygrał walkę Głowacki vs Riakporhe, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala w Wielkiej Brytanii, na której odbędzie się to starcie.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Głowacki vs Riakporhe, mogliśmy wytypować ten pojedynek oraz całą galę w Mnchesterze w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna). Zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem był Richard Riakporhe. Kurs na jego zwycięstwo wynosił zaledwie 1,12, natomiast na Krzysztofa Głowackiego 5,72.

Głowacki vs Riakporhe Wynik

Wynik walki Głowacki vs Riakporhe stał pod znakiem zapytania. Zdecydowanym faworytem bukmacherów był Richard Riakporhe. Jednak reprezentant Polski podczas swojej kariery udowodnił już, że nie należy go skreślać. Udowodnił to przede wszystkim w pojedynku z Marco Huckiem. Niemiec był faworytem starcia w stosunku 1,18 do 4,47. Głowacki był już w tej walce na deskach, jednak ostatecznie nie poddał się i zwyciężył zdobywając tym samym pas mistrzowski organizacji WBO. Od tamtej walki minęło jednak już ponad siedem lat. Riakporhe to bardzo mocny zawodnik, który przez wielu ekspertów uważany jest za przyszłego mistrza świata. Wynik walki Głowacki vs Riakporhe poznaliśmy już w sobotni wieczór 21 stycznia.

Głowacki vs Riakporhe - Przebieg walki

Krzysztof Głowacki vs Richard Riakporhe przebieg walki, czyli jak wyglądało to hitowe starcie w wadze junior ciężkiej? Faworytem bez wątpienia był Riakporhe. Brytyjczyk jest niepokonany na zawodowych ringach. Dodatkowo jest młodszy, posiada lepsze warunki fizyczne i będzie walczył u siebie. Krzysztof Głowacki ma już 36 lat i wydaje się, że była to ostatnia szansa reprezentanta Polski na wejście do ścisłej czołówki swojej kategorii wagowej.

Runda I

Środek ringu zajął Głowacki. Polak zepchnął rywala do narożnika, jednak Riakporhe wystrzelił podbródkowym i walka wraca na środek. Stara się kłuć długim lewym prostym Brytyjczyk. Większą presję w pierwszym starciu wywierał Głowacki.

 

Runda II

Riakporhe w dalszym ciągu stara się boksować z kontry. Trafia w końcu Brytyjczyk bardzo mocnym prawym. Ustał ten cios Polak, ale był w tarapatach Głowacki.

 

Runda III

Przyspieszył w tej rundzie Riakporhe. Nie oddaje już tak łatwo środka ringu Głowackiemu. Szuka lewego sierpowego Polak. Brytyjczyk jednak czujny boksuje na dystans. Przyspiesza pod koniec rundy Głowacki, ale nie daje się zaskoczyć Brytyjczyk.

 

Runda IV

Stara się uderzać na korpus Głowacki. Po chwili zaczyna atakować głowę Brytyjczyka. Riakporhe dobrze jednak schowany za podwójną gardą. Trafia Riakporhe! Cofa się Głowacki. Polak w narożniku otrzymuje kolejne ciosy. Sędzia przerywa! Wydaje się, że nieco zbyt wczesne przerwanie. Zwłaszcza, że do końca rundy pozostało niespełna 20 sekund.

 

Richard Riakporhe wygrywa przez TKO, runda IV