Brzeski vs Williams - Przebieg walki

Runda I

 

Środek klatki zajął Brzeski, lewy na lewy. Obala Williams, ale szybko wstaje Brzeski. Dociska teraz do siatki Polaka Williams. Ponownie obala Amerykanin, ale znów wstaje Brzeski. Cały czas dociska do siatki Williams i walczy o obalenie Amerykanin. W końcu udaje mu się znów przewrócić Polaka, ale ten znów wstaje i rozrywa klincz. Walka wraca do stójki. Dobry podbródkowy Brzeskiego i błyskawicznie idzie po obalenie Williams. Tym razem nieskutecznie.

 

Runda II

 

Od kopnięcia zaczyna Polak. Trafia mocnym sierpowym Williams. Zamroczony jest Polak i obala Williams. Bije z góry Amerykanin. Oddaje plecy Brzeski, ale daje radę wstać. Ponownie obala Williams. Wstaje Polak, ale jest dociskany do siatki. Chciał kopnąć na rozerwaniu klinczu Williams, ale poślizgnął się i jest z góry Brzeski. Do końca rundy pozostało jednak tylko 10 sekund.

 

Runda III

 

Od pierwszych sekund widzimy wymianę. Spycha do defensywy rywala Brzeski, ale obala Williams. Rozbija Amerykanin Polaka z góry. Cały czas bije Williams i nie potrafi podnieść się Brzeski. Całkowicie zdominował Polaka Amerykanin.

 

Karl Williams pokonuje Łukasza Brzeskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Brzeski vs Williams UFC Fight Night: Yan vs Dvalishvili

Walka Łukasz Brzeski vs Karl Williams będzie dla Polaka drugim starcie w organizacji UFC. Swój pierwszy występ zanotował na sierpniowym wydarzeniu podczas gali UFC Fight Night: Vera vs Cruz. Stanął wtedy naprzeciwko Martina Budaya. Reprezentant Polski według wielu zaprezentował się lepiej od Słowaka, jednak finalnie Buday wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Karl Williams do UFC trafił dzięki wygranej walce na Dana White's Contender Series, gdzie pokonał legitymującego się bilansem 4-1 Jimmy'ego Lawsona. Przed tą walką 33-latek toczył boje między innymi w organizacji PFL czy AFC. Aktualnie jest na fali czterech zwycięstw z rzędu.

Kto wygrał walkę Brzeski vs Williams na UFC Fight Night: Yan vs Dvalishvili?

O tym, kto wygrał walkę Brzeski vs Williams na UFC Fight Night: Yan vs Dvalishvili, przekonaliśmy się w nocy z soboty na niedzielę 11 marca. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala UFC Fight Night: Yan vs Dvalishvili.

Zanim dowiemy się, kto wygrał walkę Brzeski vs Williams, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna). Zdaniem bukmacherów dość wyraźnym faworytem był Amerykanin. Kurs na zwycięstwo Karla Williamsa wynosił 1,50, natomiast na Łukasza Brzeskiego 2,60.

Brzeski vs Williams Wynik

Wynik walki Brzeski vs Williams stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników. Łukasz Brzeski ma za sobą przegrany debiut w organizacji UFC, dlatego w kolejnej walce z pewnością będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę. Dla Karla Williamsa natomiast będzie to pierwszy występ w największej organizacji MMA na świecie. O wyniku walki Brzeski vs Williams przekonaliśmy się już w nocy z soboty na niedzielę.