Powiedzieć, że Wojciech Kowalczyk słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, to jak nie powiedzieć nic. Hitowe starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań zakończyło się bezbramkowym remisem i wedle opinii ekspertów cechowało się niskim poziomem sportowym. Kowalczyk miał, więc pole do popisu i mógł w swoim stylu podsumować hit Ekstraklasy.

Kowalczyk skwitował „widowisko” krótko, lecz dosadnie

W poprzednim spotkaniu obu ekip kibice zobaczyli aż cztery bramki, dlatego tym razem apetyty były rozgrzane do czerwoności. Samo spotkanie jednak zawiodło, a po meczu najwięcej mówiono o oprawie fanów Legii, co dosadnie mówi o jakości spotkania.

Wielu obserwatorów przy słabych występach polskich drużyn czeka na komentarz popularnego Kowala. Zaskakująco ekspert nie chciał rozwodzić się nad spotkaniem. Kibice spodziewali się srogiej oceny poszczególnych graczy, lecz Kowalczyk tylko w sprytny sposób wbił szpilkę w czołowe Polskie zespoły.

– Wyłącz mnie z dyskusji, nie będę gadał o tym gównie. Zobacz, jak grali dzisiaj w Anglii – Chelsea z City 4:4. To jest mecz! – powiedział srebrny medalista Olimpijski

Dodał jeszcze, że fakt, że są to jedne z popularniejszych Polskich drużyn, nie powinien wpływać na to, że takie spotkania zasługują na maksymalnie piętnaście sekund komentarza. Oglądający, którzy mogli czuć się zawiedzeni przyjaznym językiem Kowala dostali jednak „rekompensatę”, ponieważ ekspert skwitował spotkanie jako „najgorsze gówno w tej kolejce” i stwierdził, że przyjemniejsze byłoby zjedzenie kamienia z czajnika.