Tego sezonu Legia Warszawa nie może uznać za udany. Nie umknęło to oczywiście władzom klubu, które w dniu dzisiejszym postanowiły zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem. Co ciekawe, padło już nazwisko jego następcy, chociaż według oficjalnego komunikatu, mamy go poznać dopiero na konferencji prasowej 10 kwietnia.

Legia zmienia trenera!

Biorąc pod uwagę całokształt pracy Runjaicia w Warszawie, należy ocenić ją raczej pozytywnie. Niemiec zdobył z Legią Puchar Polski, Superpuchar oraz zakwalifikował się do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Gorzej wygląda to jednak w ligowych starciach, w szczególności biorąc pod uwagę aktualny sezon. Po 27 kolejkach, Legia Warszawa zajmuje dopiero piątą lokatę, tracąc aż 7 punktów do lidera.

W przestrzeni medialnej, głośno zrobiło się od razu w odniesieniu do następcy niemieckiego szkoleniowca, którym ma zostać Goncalo Feio. Portugalczyk był wcześniej trenerem Motoru Lublin, z którym zakończył współpracę 18 marca 2024 roku. Prowadził on drużynę Motoru w 54 spotkaniach, osiągając średnia 1.91 punktu na mecz.