Robert Lewandowski z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej na środowe spotkanie przeciwko Szachtarowi Donieck w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów. Obecnie trwa walka z czasem, aby “Lewy” wystąpił w sobotnim El Clasico.

Uraz Lewego poważniejszy niż wskazywano

Robert Lewandowski doznał kontuzji lewej nogi podczas meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto, Polak opuścił boisko w 34. minucie spotkania. Pierwsze informacje wskazywały na lekkie stłuczenie, lecz od tego czasu “Lewy” opuścił już dwa mecze ligowe, przeciwko Granadzie zremisowany 2:2 oraz wygrany 1:0 z Athleticiem Bilbao. Ponadto najlepszego polskiego snajpera nie było na zgrupowaniu reprezentacji Polski, na którym Polska rozegrała mecze z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Trwa walka z czasem przed El Clasico

W sobotę o godzinie 16:15 FC Barcelona zmierzy się na Estadio Olimpico z Realem Madryt. Wszystkie okoliczności wskazują na to, że decyzja w sprawie występu Lewandowskiego w El Clasico zostanie podjęta w dzień meczowy, jak nieoficjalnie wiadomo “Lewy” nie ma zaplanowanych dodatkowych badań i jego występ będzie zależał od jego odczuć oraz od decyzji trenera.