Dyrektor sportowy FC Barcelony, Deco, podczas wywiadu prasowego zabrał głos w sprawie bieżących spraw klubowych. Padły słowa dotyczące transferów. Czy pozycja Lewandowskiego jest zagrożona?

Jak wygląda sytuacja transferowa w FC Barcelonie?

Dyrektor sportowy FC Barcelony odniósł się do obecnych już w zespole zawodników - João Cancelo i João Félixa. Nowe nabytki klubu mają za sobą trudny sezon. Kontuzja pozostałych graczy zobowiązała ich do dużego zaangażowania podczas rozgrywanej ligi. Deco nie zakłada negatywnych scenariuszy dotyczących odejścia zawodników z klubu w najbliższym okresie, jednocześnie docenia prestiż drużyny i chęci zawodników do podjęcia współpracy. Dyrektor sportowy dostrzega potencjał młodych zawodników, a FC Barcelona zaczyna wzbogacać nimi swoją kadrę. Podczas rozmowy znalazło się miejsce na dyskusje o nowym nabytku Barcelony. Na Victora Roque niecierpliwie czeka cała drużyna.

- Vitor Roque to chłopak, który potrafi strzelać. A to jest bardzo trudne do znalezienia. Wszystkie kluby szukają bramek. Jest młody i ma ruchy ważnego napastnika. Dużo szuka miejsca, naciska, bardzo dobrze porusza się za środkowymi obrońcami, w polu… ma dobre warunki, aby stać się wielkim graczem w światowym futbolu. - powiedział Deco.

Przy temacie Victora Roque dyrektor sportowy odniósł się do Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz, poza dwiema bramkami w ostatnim spotkaniu z Deportivo Alaves, zaliczył kilku meczowy spadek formy, mimo to dalej jest pozytywnie postrzeganym graczem drużyny Katalończyków. Deco twierdzi, że Roque na pewno chciałby mieć przy swoim boku bardziej doświadczonego, docenianego na całym świecie kompana.

Dyrektor sportowy FC Barcelony podkreśla obowiązujący kontrakt polskiego zawodnika i nie przewiduje zmian w przyszłym sezonie.

- Kiedy skład był kompletowany, został zaprojektowany na cały rok. Ta koncepcja nie zmieniła się i nie zmieni niezależnie od zasad fair play. Nie sądzę, abyśmy mogli dokonać jakichkolwiek ruchów w styczniu, niezależnie od tego, co stanie się z Roque.