Dyrektor sportowy FC Barcelony, Deco, podczas wywiadu prasowego zabrał głos w sprawie bieżących spraw klubowych. Padły słowa dotyczące transferów. Czy pozycja Lewandowskiego jest zagrożona?

Jak wygląda sytuacja transferowa w FC Barcelonie?

Dyrektor sportowy FC Barcelony odniósł się do obecnych już w zespole zawodników - João Cancelo i João Félixa. Nowe nabytki klubu mają za sobą trudny sezon. Kontuzja pozostałych graczy zobowiązała ich do dużego zaangażowania podczas rozgrywanej ligi. Deco nie zakłada negatywnych scenariuszy dotyczących odejścia zawodników z klubu w najbliższym okresie, jednocześnie docenia prestiż drużyny i chęci zawodników do podjęcia współpracy. Dyrektor sportowy dostrzega potencjał młodych zawodników, a FC Barcelona zaczyna wzbogacać nimi swoją kadrę. Mowa była również o Vitorze Roque, który mógłby być potencjalną konkurencją dla napastnika Reprezentacji Polski.

Dyrektor sportowy odniósł się również do Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz, poza dwiema bramkami w ostatnim spotkaniu z Deportivo Alaves, zaliczył kilku meczowy spadek formy, mimo to dalej jest pozytywnie postrzeganym graczem drużyny Katalończyków. Deco twierdzi, że Roque na pewno chciałby mieć przy swoim boku bardziej doświadczonego, docenianego na całym świecie kompana.

Dyrektor sportowy FC Barcelony podkreśla obowiązujący kontrakt polskiego zawodnika i nie przewiduje zmian w przyszłym sezonie.

Kiedy skład był kompletowany, został zaprojektowany na cały rok. Ta koncepcja nie zmieniła się i nie zmieni niezależnie od zasad fair play. Nie sądzę, abyśmy mogli dokonać jakichkolwiek ruchów w styczniu, niezależnie od tego, co stanie się z Roque.