Afery i tak zwane dymy to dla wielu nieodłączna część freak fightów. Wielu influencerów zbudowało swoją popularność właśnie na kontrowersji i patologicznych zachowaniach. Rząd zamierza jednak to powstrzymać. Złożony został bowiem projekt ustawy o patostreamerach.

Więzienie za atak na konferencji?

Walka z patostreamingiem trwa już od wielu lat. Prym w tego typu relacjach na żywo niegdyś wiódł przez wielu zapomniany Rafatus czy Daniel Magical, o który w ostatnim czasie znów zaczyna być głośno. Aktualnie wiele zachowań patologicznych nie robi już na widzach aż takiego wrażenia. Freak fighty sprawiły bowiem, że dla wielu agresja i przemoc, nie tylko w klatce, są największą rozrywką.

Rząd zdecydował się podjąć kroki, które mają zapobiec tak zwanym dymom, czy to na konferencjach, czy na innych programach związanych z freak fightami. Minister Michał Wójcik zapowiedział, że kary za patologiczne czy agresywne zachowania przed kamerą mogą sięgać nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jest regulacja, będzie zmiana w kodeksie karnym, materialnym. Będzie wysoka kara. Odpowiedzą wszyscy, którzy upowszechniają, rozpowszechniają tego rodzaju filmy. To będzie do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Problem z agresją wśród freak fighterów narasta i stał się poważny. Trzeba też zaznaczyć, że do coraz bardziej kontrowersyjnych zachowań zachęcają widzowie. Są oni bowiem spragnieni dymów. To jednak ma negatywny wpływ na najmłodszych odbiorców, którzy bez wątpienia często biorą przykład ze swoich idoli.

Co ciekawe, na temat ustawy o patostreamingu wypowiedział się wcześniej wspomniany Rafał Kowalczyk, czyli Rafatus.

Od powstania zjawiska patostreamingu, poziom destrukcji i patologicznych zachowań wzrasta i cieszy mnie fakt, że rząd w końcu podejmuje radykalne kroki, aby ukrócić patotwórcom możliwość rozpowszechnienia tych skandalicznych treści. Trzeba z tym walczyć, bo wiele osób (i też mówię o sobie) z problemami alkoholowymi sięga po kontrowersyjną sławę i niszczą życie nie tylko sobie, ale i innym. Łatwy pieniądz i złudne uznanie licznej patowidowni, prowadzi osobę uzależnioną do kompletnego upadku.