Piotr Sierzputowski to człowiek, który stoi za sukcesami Igi Świątek. Najlepsza polska tenisistka nie ukrywa, że jej trener odgrywa bardzo dużą rolę. Kim jest Piotr Sierzputowski. Co wiemy o rodzinie, wieku, życiorysie oraz wykształceniu Sierzputowskiego?

Życiorys Piotra Sierzputowskiego. Kim jest Piotr Sierzputowski?

Jaki jest życiorys Piotra Sierzputowskiego? Polak urodził się 21 września 1992 roku w Nowym Dworze Gdańskim. Od początku wiedział, że chce rozwijać się w segmencie sportowym, a najbardziej interesował go właśnie tenis. Na początku trenował w Gdyńskiej Akademii Tenisowej, a kiedy skończył 12 lat, przeniósł się do sekcji Arki Gdynia. Od razu było widać w nim zamiłowanie do trenowania. Wyróżniał się już od samego początku. Kiedy miał 15 lat, jego klub zdecydował się na zatrudnienie go jako trenera. W związku z tym szybko musiał zrezygnować z kariery zawodnika, którą zakończył w wieku 18 lat. W jej trakcie udało mu się wywalczyć kilka tytułów kategoriach wiekowych U12, U16 oraz U18.
Trener Piotr Sierzputowski szkolił się w Stanach Zjednoczonych - konkretnie w akademii tenisowej Johana Krieka, czyli dwukrotnego zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych. Później wrócił do Polski. Wtedy zatrudnił się w sekcji tenisowej Legii Warszawa. Życiorys Piotra Sierzputowskiego jest więc bardzo bogaty.

Zakład z trenerem Igi Świątek

Zakład sierzputowskiego ze świątek
O co chodzi w zakładzie Piotra Sierzputowskiego? Na początek trzeba wrócić do maja 2016 roku. Wtedy właśnie Sierzputowski został szkoleniowcem zawodniczki z Raszyna. Po pewnym czasie, zauważając jej nieustające postępy, zdecydował się trenowanie jej na wyłączność. W 2019 roku Świątek zwyciężyła French Open. Zrobiła to jako pierwsza Polka w historii.
Po historycznym zwycięstwie pojawił się temat zakładu z trenerem Igi Świątek. Czego dotyczył? Zawodniczka i trener założyli się, że w przypadku zwycięstwa zawodniczki w jakimkolwiek turnieju, szkoleniowiec będzie musiał udać się na zabieg depilacji. Świątek wygrała French Open, a trener Piotr Sierzputowski słowa dotrzymał. 13 listopada poddał się zabiegowi. Tak więc zakład z trenerem Igi Świątek został zrealizowany od początku do końca.
To nie był jedyny zakład tych osób. Świątek obiecała bowiem trenerowi, że jeśli uda jej się awansować do IV rundy Roland Garros, to sprawi mu motocykl KTM 390 Duke. Ona również stanęła na wysokości zadania. Maszyna, która kosztuje około 5 000 euro, trafiła do trenera Piotra Sierzputowskiego.
Za swoje osiągnięcia Sierzputowski otrzymał nagrodę WTA Coach of the Year, czyli dla najlepszego trenera roku.

Piotr Sierzputowski - wiek

Sierzputowski jest stosunkowo młodym szkoleniowcem, który bardzo szybko zaczął odnosić sukcesy. Po zwycięstwie Świątek we French Open przyznał, że otrzymał niezwykle korzystne oferty finansowe spoza Polski. On jednak postanowił pozostać przy swojej podopiecznej. Ciągle ma sporo czasu, by wznieść ją na jeszcze wyższy poziom. Jaki jest wiek Piotra Sierzputowskiego? Polak urodził się 21 września 1992 roku, więc ma 28 lat. Ma przed sobą wiele lat kariery na najwyższym światowym poziomie.

Piotr Sierzputowski - rodzina i żona

rodziny Piotra Sierzputowskiego
Internauci bardzo często szukają informacji na temat rodziny Piotra Sierzputowskiego. Czy ma żonę? W internecie jest niewiele informacji na ten temat. Wiadomo, że trener Świątek ma dziewczynę, z którą - jak się często śmieje - spędza mniej czasu niż ze swoją podopieczną. Wszystko przez olbrzymie zaangażowanie w pracę i chęć poprawy nawet najmniejszych mankamentów w grze polskiej tenisistki.
Rodzina Piotra Sierzputowskiego - co jeszcze wiemy? Trener ma siostrę Alicję. Jeszcze przed tym, jak zaczął trenować Świątek, zajmował się właśnie swoją siostrą, która wywalczyła wiele medali mistrzowski Polski. Dobrze radziła sobie także w turniejach rangi międzynarodowej.

Wykształcenie Piotra Sierzputowskiego

Jakie jest wykształcenie Piotra Sierzputowskiego? W internecie trudno znaleźć informacje na ten temat. Wiemy za to, że studiował na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Warszawskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Na tej ostatniej uczelni uczęszczał na zarządzanie. Wszystkie te uczelnie trener Piotr Sierzputowski reprezentował w zawodach tenisowych.