Norbert Daszkiewicz to kolejny utalentowany młody zawodnik oraz trener, który postanowił sprawdzić się we freakach. Co wiadomo o trenerze zawodników FAME MMA? Ile lat ma Norbert Daszkiewicz? Ile waży Norbert Daszkiewicz?

Kim jest Norbert Daszkiewicz?

Norbert Daszkiewicz to niepokonany zawodnik MMA i trener. Jego rekord wynosi 5 zwycięstw i 0 porażek. Sportami walki zaczął interesować się w wieku 7 lat. Pewnego razu wybrał się z kolegami na zajęcia zapasów i od razu się tym zafascynował. Największym sukcesem Daszkiewicza jest zdobycie w 2015 roku w kategorii do 69 kg srebrnego medalu podczas Mistrzostw Świata w zapasach w Sarajewie. Po niemal 13 latach treningu Norbert postanowił przebranżowić się na MMA. Od 2019 roku trenuje mieszane sztuki walki w WCA, a na co dzień innych zawodników trenuje na własnej macie w 5D GYM Fight Club. Jego największym marzeniem jest zostanie w przyszłości zawodnikiem UFC, czyli najlepszej organizacji świata.

Norbert Daszkiewicz wiek

Trener m.in. Marty Linkiewicz urodził się w 1998 roku. Rocznikowo ma zatem 25 lat.

Norbert Daszkiewicz waga

Daszkiewicz waży około 73 kilogramy.

Norbert Daszkiewicz wzrost

Zawodnik Armia Fight Night i FAME MMA mierzy 176 cm wzrostu.

Norbert Daszkiewicz MMA

Debiut Norberta Daszkiewicza w zawodowym MMA przypadł w kwietniu 2019 roku. Na gali Armia Fight Night 5 poddał Kamila Gorala w pierwszej rundzie. Od tej pory kariera Norberta nabrała tempa i obecnie jest już po pięciu stoczonych pojedynek, z których za każdym razem wychodził zwycięsko.

Norbert Daszkiewicz Armia Fight Night

Wszystkie zawodowe walki Norberta Daszkiewicza odbyły się w organizacji Armia Fight Night. Jego debiut odbył się 5 kwietnia 2019 roku na gali z numerem piątym. Pokonał wówczas w pierwszej rundzie przez poddanie (trójkąt rękoma).

Następnie stoczył walkę z Mateuszem Wojtkowiakiem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Trzeci pojedynek Norberta Daszkiewicz na AFN 8 odbył się we wrześniu 2020 roku. Rywalem wrocławianina był Maciej Kaliciński, którego pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Na kolejną walkę Daszkiewicz musiał czekać prawie rok. W lipcu 2021 roku zmierzył się z Romanem Kurashvilim, pokonując go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Ostatni pojedynek Norberta odbył się na gali z numerem 13. Dobrze znany kibicom Armia Fight Night Norbert Daszkiewicz przytywał w klatce zawodnika z Kolumbii, Gilbera Ordoneza, który w tamtym momencie miał na koncie 10 wygranych i 4 porażki. Jedna z tych porażek miała miejsce na KSW 62. Walka Daszkiewicza z Ordonezem trwała pełen dystans i zakończyła się zwycięstwem Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów.

Norbert Daszkiewicz FAME MMA

Oprócz trenowania zawodników FAME MMA Norbert Daszkiewicz sam stał się jednym z nich. W sierpniu 2023 roku został ogłoszony nowym nabytkiem federacji FAME MMA. Już we wrześniu stoczy pojedynek z innym popularnym trenerem, Przemysławem Szyszką. Do walki przygotowuje się w klubie Skra w Warszawie. Trenerami Daszkiewicza są Krzysztof Gutowski, Adam Grabowski i Robert Jocz.

Norbert Daszkiewicz vs Przemysław Szyszka

Na gali FAME MMA 19 dojdzie do walki dwóch trenerów. Norbert Daszkiewicz zmierzy się z Przemyszławem Szyszką.

Norbert Daszkiewicz - kogo trenuje?

Pod okiem Norberta Daszkiewicza swoje umiejętności szlifuje gwiazda FAME, Marta "Linkimaster" Linkiewicz. Pozostali zawodnicy, których Daszkiewicz ma lub miał pod swoją opieką to:

  • Paweł "Ponczek" Sikora
  • Norbert "Smolasty" Smoliński
  • Sylwester Wardęga
  • Mikołaj Śmieszek
  • Piotr "Popo" Węgrzyn
  • Wojciech "Ojwojtek" Przeździecki
  • Jakub "Holak" Krawczyk
  • Tomasz "Gimper" Działowy

Norbert Daszkiewicz Instagram

W mediach społecznościowych Norberta Daszkiewicza można spotkań m.in. na Instagramie.


Ile lat ma Norbert Daszkiewicz?
Zawodnik FAME MMA ma 25 lat.
Ile waży Norbert Daszkiewicz?
Waga Daszkiewicza to około 73 kilogramy.