Jerome Le Banner to kolejny sportowiec z krwi i kości, który dołączył do świata freak fightów. 50-letni Francuz wystąpi na gali Clout MMA 2, gdzie zmierzy się z Dawidem "Crazy" Załęckim. Dowiedz się kim jest Jerome Le Banner i poznaj wszystkie szczegóły dotyczące tego zawodnika!

Kim jest Jerome Le Banner?

Kim jest Jerome Le Banner? Kto to Jerome Le Banner? Jerome Le Banner to francuski kickbokser mający na koncie występy również w MMA oraz boksie. Łącznie we wszystkim formułach stoczył 126 walk. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczął od treningów judo w wieku 5 lat. Gdy miał 14 lat, zaczął trenować również typowo stójkowe dyscypliny, między innymi karate kyokushin. W wieku 18 lat wystartował w pierwszych zawodach K-1 full contact.

Le Banner odniósł na zawodowych ringach wiele sukcesów. Do najważniejszych z nich należą dwukrotne wicemistrzostwo K-1 World Grand Prix, trzykrotne mistrzostwo świata WKN w wadze superciężkiej czy trzykrotne mistrzostwo świata ISKA w wadze superciężkiej.

Jerome Le Banner wiek

Ile lat ma Jerome Le Banner? Le Banner urodził się 26 grudnia 1972 roku. Aktualnie ma zatem 50 lat.

Jerome Le Banner wzrost

Le Banner ma 190 centymetrów wzrostu.

Jerome Le Banner waga

Ile waży Jerome Le Banner? Le Banner występuje w kategorii ciężkiej. Jego waga oscyluje w okolicach 110 kilogramów.

Jerome Le Banner walki

Jerome Le Banner walki toczył w aż trzech różnych formułach. Ma bowiem na swoim koncie występy w K-1, MMA oraz boksie. Najwięcej, bo aż 111 starć zaliczył w K-1. We wszystkich formułach Jerome Le Banner zanotował łącznie aż 126 walk.

Jerome Le Banner rekord

Jerome Le Banner ma na swoim koncie bardzo dużą ilość walk w najróżniejszych formułach, jednak zdecydowaną większość występów zanotował w K-1. Poniżej przedstawiamy pełen bilans jego walk we wszystkich formułach.

Rekord K-1: 86-22-2, 1NC
Bilans Boks: 6-0
Bilans MMA: 6-3

Jerome Le Banner Clout MMA

19 września 2023 roku Jerome Le Banner został ogłoszony jako nowy zawodnik Clout MMA. Był to dość zaskakujący angaż, jednak Clout przyzwyczaiło fanów, że poza walkami freakowymi chce również stawiać na występy sportowców. Le Banner w Clout MMA zadebiutuje 28 października 2023 roku na gali w Płocku.

Jerome Le Banner vs Dawid Załęcki

Jerome Le Banner na gali Clout MMA 2 zmierzy się z Dawidem "Crazy" Załęckim. Pojedynek ten odbędzie się w formule K-1.

Jerome Le Banner K-1

Jerome Le Banner to prawdziwa legenda K-1. W tej formule stoczył aż 111 walk, z których wygrał aż 86. Warto dodać, że aż 70 walk zwyciężył przez nokaut. Zdobywał mistrzowskie pasy w takich organizacjach jak WKN, ISKA, World Pro League Kickboxing czy K-1 World Grand Prix.

Jerome Le Banner KSW

Jerome Le Banner dwukrotnie był przymierzany do walki w KSW. W obu przypadkach miał zmierzyć się z Marcinem Różalskim. Za każdym razem Francuz wycofywał się z pojedynku zgłaszając kontuzję.

Po raz pierwszy jego występ został ogłoszony na KSW 18 w 2012 roku. Le Banner wycofał się z walki na trzy dni przed galą, a powodem była pękniętą łękotka. Zawodnik stwierdził, że doznał tej kontuzji na ostatnim treningu przed wylotem do Polski. Francuz został ponownie zestawiony z Różalskim przy okazji KSW 20. Le Banner ponownie wycofał się z pojedynku tuż przed galą zgłaszając kontuzję.

Jerome Le Banner Marcin Różalski

Walkę Le Banner vs Różalski w 2018 roku postanowiła zorganizować również organizacja DSF Kickboxing Challenge. Starcie to miało się odbyć 13 kwietnia 2018 roku na gali DSF 14. Le Banner znów zrezygnował z walki na kilka dni przed wydarzeniem z powodu kontuzji.

Jerome Le Banner wikipedia

Jerome Le Banner wikipedia, czyli czy ten zawodnik doczekał się swojej notki na tym portalu? Le Banner to żywa legenda sportów walki, dlatego wpis o tym zawodniku musiał pojawić się na Wikipedii. Postać Jerome'a Le Bannera jest opisana w aż 16 językach, w tym po polsku.

Jerome Le Banner Instagram

Jerome Le Banner na Instagramie prowadzi konto pod nazwą @lebannerofficial. Zawodnika Clout MMA aktualnie obserwuje blisko 100 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Jerome Le Banner? 
Jerome Le Banner ma 50 lat.
Z kim Jerome Le Banner zawalczy na Clout MMA 2? 
Jerome Le Banner na Clout MMA 2 zmierzy się z Dawidem "Crazy" Załęckim.