Historia gry Keno sięga XVI wieku, a twórcą jest pochodzący z Włoch – Benedetto Gentile. W Polsce ta oryginalna gra dotarła w roku 2008, a pierwsze losowanie odbyło się 26 maja o godzinie 7:00. Organizatorem gry został Totalizator Sportowy. Jeżeli z tą nazwą spotykasz się po raz pierwszy i nie wiesz, na czym polega gra keno, to w tym artykule dowiesz się jak grać w keno i gdzie legalnie keno jest dostępne przez Internet. Jest to mało skomplikowana gra, w której zasady różnią się między sobą w poszczególnych krajach. Każdy nowy gracz po przeczytaniu zasad bez problemu ogarnie, na czym polega gra w keno.

KENO ZASADY GRY

  • W naszej wersji gry wybieramy od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów. Możemy wybrać swoje liczby lub grać na „chybił trafił”,
  • Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb,
  • Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy,
  • Po zadeklarowaniu naszych liczb podajemy stawkę, za jaką chcemy zagrać,
  • Opłata minimalna za jeden zakład to 2,00 zł. Możemy grać za stawkę podstawową lub jej wielokrotność (od 2 do 10 razy),
  • Maksymalnie, jeśli wytypujemy wszystkie 10 liczb przy stawce zwielokrotnionej x10 możemy wygrać 2 000 000 zł,
  • Od pewnego czasu Keno przez internet w polskiej wersji oferuje dodatkowy mnożnik, który losowany jest przed każdą grą i wynosi: x1, x2, x3, x4, x5 lub x10. Jeśli grasz z mnożnikiem, wygraną pomnóż przez wylosowaną wartość mnożnika. Zakład Keno z mnożnikiem kosztuje 4 zł, a maksymalna wygrana to aż 20 000 000 zł przy stawce x10 i mnożniku x10!,
  • Do wyboru w keno online mamy również możliwość zwielokrotnionych losowań, które odbywać się będą automatycznie co 4 minuty. Zakres wielu losowań wynosi od 2 do nawet 50, co jest sporą wygodą, jeśli nie chcemy przegapić kilku zakręceń z rzędu, a akurat nie mamy czasu na obserwowanie ekranu.

JAK GRAĆ W KENO?

KENO PORADNIK

W keno możemy grać tradycyjnie w punktach stacjonarnych Totalizatora Sportowego, których w Polsce nie brakuje. Listę dostępnych kolektur w naszej okolicy możemy znaleźć na oficjalnej stronie lotto w zakładce „Znajdź kolekturę”. W punkcie naziemnym wykreślamy liczby na specjalnych blankietach lub prosimy sprzedawcę o wylosowanie liczb „na chybił-trafił”. W przypadku drugiej opcji maszyna samodzielnie wybierze za nas liczby. Wyniki oraz wygrane są znane od razu po losowaniu i widnieją na specjalnym ekranie.

Drugą metodą, która została uruchomiona we wrześniu 2019 roku, jest keno online. Gracze mogą obstawiać swoje liczby na oficjalnej stronie https://www.lotto.pl/keno?plc=menu-gorne.

Przed przystąpieniem do gry musimy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podajemy nasze podstawowe dane (imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, adres e-mail, numer konta bankowego, seria i numer dokumentu tożsamości, numer telefonu) wraz z wysłaniem skanu dowodu osobistego. Strona Totalizatora Sportowego lotto jest w 100% bezpieczna, więc nie musimy się bać o wyciek naszych danych. Po zalogowaniu się, używając nazwy użytkownika i hasła klikamy w zakładkę „Zagraj w Keno”. Następnie suwakiem lub za pomocą listy określamy ilość liczb do wytypowania, wybieramy sposób gry (chybił-trafił lub własne liczby), deklarujemy stawkę i potwierdzamy zawarcie kuponu. W zakładce obok „Wynik i wygrane Keno online” możemy oglądać losowanie na żywo. W razie potrzeby jest możliwość ponownego odtworzenia losowania oraz przejścia w tryb pełnoekranowy.

Po prawej stronie widnieją dwie ważne zakładki:

  1. Jak grać – szczegółowe informacje jak grać i ile można wygrać, obstawiając liczby w keno online,
  2. Najwyższe wygrane – lista wszystkich najwyższych wygranych keno online w historii wraz z datą, miastem, stawką oraz liczbą trafionych numerów.

WYNIKI KENO

Każde losowanie odbywa się co cztery minuty od godziny 6:34 do 23:54. W ciągu całego dnia przeprowadzanych jest 261 losowań. Jak widzimy, wyniki keno podawane są w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu w ciągu dnia mamy mnóstwo okazji na zgarnięcie wygranej, a nawet stania się milionerem, jeśli wytypujemy poprawnie wszystkie liczby za zwielokrotnioną stawkę.

ILE MOŻNA WYGRAĆ W KENO?

Co 4 minuty każdy ma szansę na wygraną. Wartość poszczególnych wygranych zależy od stawki, ilości wytypowanych liczb oraz trafień. Warto dodać, że keno to jedyna gra w ofercie lotto, w której możesz wygrać, nawet jeśli nie trafiłeś żadnej z 10, 9 lub 8 liczb! Poniżej przedstawiamy tabelę wygranych w keno w stosunku do trafionych liczb (stawka 2 zł). Jeśli grasz z mnożnikiem, pamiętaj o pomnożeniu wygranej!

TRAFIONE LICZBY

TYPOWANE LICZBY

10987654321
10200000
9300050000
825075010000
7321003001500
66104466500
5248854250
422461860
3224418
22414
123
0622

JAK GRAĆ, ŻEBY WYGRAĆ W KENO?

WYGRYWANIE W KENO

Na to pytanie niestety ciężko odpowiedzieć. Gra keno podobnie jak duży lotek i inne gry oparte na liczbach jest losowa i w dużej mierze oparta na szczęściu. Próżno szukać genialnych i niezawodnych rozwiązań, żeby oszukać system i komputer. Popularnym sposobem, aby wygrać większe sumy pieniędzy, jest podwojenie stawki w momencie przegranego poprzedniego kuponu. Ostrzegamy, że ta metoda jest bardzo ryzykowna i nierozważne stosowanie może całkowicie wyczyścić nasze konto.

JAKIE LICZBY PADAJĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ciężko znaleźć informacje na ten temat. Stali i zaawansowani gracze, którzy korzystają z legalnej gry przez Internet, prowadzą własne statystyki, którymi raczej nie chwalą się publicznie z wiadomych względów. Na stronie Megalotto statystyki możemy jednak sprawdzić częstotliwość losowanych liczb w popularnych grach lotto, ale brak tam niestety tych informacji.

Naszą radą i zarazem jedyną opcją na sprawdzenie jakie liczby najczęściej padają w grze keno, jest zapisywanie liczb w różnych odstępach czasowych w ciągu dnia. Niestety prowadzenie tak szczegółowych danych wymaga sporo czasu. Na temat najczęściej padających liczb w keno możemy także poczytać na forach internetowych, gdzie dostępne są różne generatory liczb, jednak nigdy nie mamy pewności, że podawane dane są prawdziwe.

JAK ODEBRAĆ WYGRANĄ W KENO?

Wszystkie wygrane w keno przez internet poniżej 2280 zł lądują na Twoim koncie gracza. Jeśli wygrałeś więcej niż 2280 zł, koniecznie zarezerwuj sobie czas i zgłoś się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego. Wygrane w keno zawsze zostają wypłacane na Twój rachunek bankowy podany podczas rejestracji konta. Pamiętaj również, że według prawa podatkowego w Polsce od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10% podatek. Nie martw się jednak, Totalizator Sportowy zadbał o wygodę klientów, dlatego wspomniana „danina” jest automatycznie odejmowana od Twojej wygranej w keno online i odprowadzana przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego.

LEGALNE KENO PRZEZ INTERNET

W Polsce po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez Internet. Inne kasyna oraz strony internetowej, które oferują grę w wersji online, działają niezgodnie z naszym prawem i korzystanie z ich usług grozi karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

Zobacz także:


Gra Keno polega na wyborze od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów. Możemy wybrać swoje liczby lub grać na chybił trafił. Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb. Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy oraz stawki.
W Polsce po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez Internet.