Historia gry Keno sięga XVI wieku, a twórcą jest pochodzący z Włoch – Benedetto Gentile. W Polsce ta oryginalna gra dotarła w roku 2008, a pierwsze losowanie odbyło się 26 maja o godzinie 7:00. Organizatorem gry został Totalizator Sportowy. Jeżeli z tą nazwą spotykasz się po raz pierwszy i nie wiesz, na czym polega gra keno, to w tym artykule dowiesz się jak grać w keno i gdzie legalnie keno jest dostępne przez Internet. Jest to mało skomplikowana gra, w której zasady różnią się między sobą w poszczególnych krajach.

Keno - zasady gry

  • W naszej wersji gry wybieramy od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów,
  • Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb,
  • Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy,
  • Po zadeklarowaniu naszych liczb podajemy stawkę, za jaką chcemy zagrać,
  • Opłata minimalna za jeden zakład to 2,00 zł. Można grać za stawkę podstawową lub jej wielokrotność (od 2 do 10 razy),
  • Maksymalnie, jeśli wytypujemy wszystkie 10 liczb przy stawce zwielokrotnionej x10, możemy wygrać 2 000 000 zł,
  • Od pewnego czasu Keno przez internet w polskiej wersji oferuje dodatkowy mnożnik, który losowany jest przed każdą grą i wynosi: x1, x2, x3, x4, x5 lub x10. Maksymalna wygrana to aż 20 000 000 zł przy stawce x10 i mnożniku x10!,
  • Do wyboru w keno online mamy również możliwość zwielokrotnionych losowań, które odbywać się będą automatycznie co 4 minuty. Zakres takich losowań wynosi od 2 do nawet 50.

Jak grać w Keno?

W Keno możemy grać tradycyjnie w punktach stacjonarnych Totalizatora Sportowego, których w Polsce nie brakuje. Listę dostępnych kolektur w naszej okolicy możemy znaleźć na oficjalnej stronie lotto w zakładce „Znajdź kolekturę".

W punkcie naziemnym wykreślamy liczby na specjalnych blankietach lub prosimy sprzedawcę o wylosowanie liczb „na chybił-trafił”. W przypadku drugiej opcji maszyna samodzielnie wybierze za nas liczby. Wyniki oraz wygrane są znane od razu po losowaniu i widnieją na specjalnym ekranie.

Drugą metodą, która została uruchomiona we wrześniu 2019 roku, jest keno online. Gracze mogą obstawiać swoje liczby na oficjalnej stronie lotto.

Przed przystąpieniem do gry musimy wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podajemy nasze podstawowe dane (imię i nazwisko, numer PESEL, adres, adres e-mail, numer konta bankowego, seria i numer dokumentu tożsamości, numer telefonu) wraz z wysłaniem skanu dowodu osobistego. Strona Totalizatora Sportowego lotto jest w 100% bezpieczna, więc nie musimy się bać o wyciek naszych danych. Po zalogowaniu się, używając nazwy użytkownika i hasła klikamy w zakładkę „Zagraj w Keno”.

Jak grać w keno

Następnie suwakiem lub za pomocą listy określamy ilość liczb do wytypowania, wybieramy sposób gry (chybił-trafił lub własne liczby), deklarujemy stawkę i potwierdzamy zawarcie kuponu. W zakładce obok "Wynik i wygrane Keno online" możemy oglądać losowanie na żywo. W razie potrzeby jest możliwość ponownego odtworzenia losowania oraz przejścia w tryb pełnoekranowy.

Po prawej stronie widnieją dwie ważne zakładki:

  • Jak grać - szczegółowe informacje jak grać i ile można wygrać, obstawiając liczby w keno online,
  • Najwyższe wygrane - lista wszystkich najwyższych wygranych keno online w historii wraz z datą, miastem, stawką oraz liczbą trafionych numerów.

Keno system

Jeśli chodzi o klasyczny system losowania keno, to jest on pojedynczy. Osoby, które chcą wzbogacić się na tej grze, stawiają jednak na coraz to nowe rozwiązania. Choć są one trafne, to żadna taktyka nie da wam regularnych przychodów. System na 2 liczby keno to jedna z często wybieranych opcji. Nic dziwnego, gdyż w teorii może on naprawdę się opłacać. Nie jest to jednak jedyna dostępna możliwość.

Jeśli chodzi o system keno, zwany progresją, to polega on na stawianiu dwóch liczb z góry wybranego przez siebie schematu. Taktyka polega na tym, aby z każdą swoją przegraną zwiększać stawkę kolejnej rozgrywki. Wiadomo, jednak że taka opcja wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem. Nie każdy jest gotowy na to, by pomimo zaprzestania zarabiania powiedzieć sobie w pewnym momencie stop.

Co jednak mają w tym zakresie do powiedzenia, ci doświadczeni w grze? Wśród wielu graczy pojawia się stwierdzenie, że system keno jest nie do pokonania. Nic dziwnego, gdyż mówimy tutaj o losowym wybieraniu zwycięzców danej rozgrywki.

Pewniaki w Keno

Każda osoba, która gra w keno, marzy o pewniakach, które zapewniają jej łatwe zwycięstwo. Czy są liczby, które zawsze pozwolą na wygraną? Musicie wiedzieć, że nie ma jednej reguły, dzięki której zawsze zdobędziecie pieniądze. Wielu ludzi grających w keno decyduje się na stawianie jednego kuponu do kilku rozgrywek. Ta opcja ma plusy i minusy.

Jedna opcja na kilka rozgrywek jest dobra i bezpieczna, jednak nieco zamyka nasze możliwości. Pamiętajcie, że macie do czynienia z 70 numerami. Wybieranie jednego z nich do każdej gry, przybliża was do zwycięstwa w taki sam sposób, stawianie na losowe decyzje w tym zakresie. Musicie mieć na względzie, że to doświadczenie w grze keno zapewni wam pewniaki dla keno. Sami najlepiej wiecie, co gwarantuje wygraną.

Oczywiście taka wiedza rzeczywiście ma miejsce w momencie, gdy gracie regularnie. Możecie dzięki temu dostrzec, które numery wypadają najczęściej, a które raczej rzadko. Miejcie na względzie fakt, że stawianie na liczbę, której dawno nie było w losowaniu, także nie jest odkrywczą metodą. System keno jest przypadkowy, więc nie możecie oczekiwać, że weźmie pod uwagę, iż danych opcji dawno nie było.

Sposób na Keno

Wiele osób, zastanawia się, czy można wybrać te bardziej skuteczne systemy od innych. Oczywiście nie zawsze jest to szansa na pewną wygraną, jednak warto się tym zainteresować. Świetnym tego przykładem jest sprawdzanie, które liczby najczęściej wygrywają. To właśnie na tej podstawie można zdobyć szybkie zwycięstwo.

Wystarczy sprawdzić ostatnie rozgrywki w keno i dowiedzieć się, jakie liczby wygrały. Z pewnością zauważycie, które liczby były wygranymi częściej od tych pozostałych. Taki keno system jest jednym z tych popularnych, choć raczej nie gwarantuje nam wielkich kwot. Musicie mieć na względzie, że za każdym razem losowanie jest przypadkowe. Nie ma tutaj zbyt wielkiej reguły, dlatego ta technika może zawieść.

261 losowań odbywa się codziennie, a ich zwycięzcy często polegają na dobrym losie, a nie znajomości statystyk. Mimo wszystko zachęcamy was do ich sprawdzania w celu poszerzenia wiedzy na temat gry. Poza tymi wspomnianymi sposobami ludzie decydują się na tak zwane pewniaki mające zapewnić zwycięstwo. Wiadomo jednak, że dla każdego pewna liczba będzie czymś innym, jednak warto ich spróbować.

Keno losowanie na żywo

Zasady keno polegają na wybraniu od 1 do 10 liczb. Następnie, losuje się 20 z łącznej ilości 70 liczb. Jeśli chodzi o samo losowanie opisanych liczb, to wiadomo, że jest ono całkowicie przypadkowe. Z tego względu każdy ma inny sposób na keno. Jak wygląda kwestia wygranej w taką rozgrywkę?

keno

Wygrana wypłacana z danej gry zależy od tego, ile osób postawiło na tę wygraną liczbę. Im jest ich mniej, tym więcej pieniędzy zgarniacie. Najmniejsza możliwa opłata za takowy zakład opiewa na 2 złote. Łączna liczba losowań w ciągu miesiąca wynosi na ten moment aż 7830 rozstrzygnięć.

Oczywiście w momencie losowania miesięcy 31-dniowych będzie ich jeszcze więcej. Z tego też względu bardzo trudno jest analizować statystyki takich rozgrywek. Mamy bowiem do czynienia z wieloma liczbami i trudno na takim obszarze wybrać te najbardziej prawdopodobne. Wśród najczęściej wygrywanych liczb znajdziemy jednak: 11, 17, 18, 23, 37, 41, 46, 49, 57, 59, 62, 65, oraz 68.

Keno szybkie 600

Jak wiadomo, istnieje system gry zwany keno szybkie 600. O co chodzi w tym rodzaju rozgrywki i na czym ona polega? W tej możliwości możemy grać przy kuponie 2 złote co 4 minuty o stawkę 600 co tydzień przez cały rok! Dodatkowo przy takiej wypłacie jesteście w stanie otrzymać dodatkową do tego premię! W tym przypadku musicie wybrać konkretną liczbę z przedziału od 6 do 32.

Możecie je losować lub wskazać samodzielnie. W następnym kroku możecie postawić na zwiększenie stawki i jednocześnie waszej możliwej wygranej. Macie szansę grać nawet na 50 kolejnych rozgrywek, aby osiągnąć wymarzone zwycięstwo. Po rozegraniu zachowajcie swój kupon i czekajcie na wyniki. Pamiętajcie, że on sam zapisuje się także elektronicznie.

Kolejnym etapem jest oczywiście sprawdzenie wyników. Taka wygrana z pewnością przewyższa wiele trafionych kuponów w klasycznej rozgrywce. Warto się nad tym zastanowić, jeśli chcecie realnie zarobić na keno. Zwróćcie jednak uwagę na dosyć istotny aspekt. Wiadomo bowiem, że im większa stawka jest do wygrania, tym mniejsza szansa na osiągnięcie triumfu. Przy 50 rozgrywkach dalej może wam się nie udać.

Keno wyniki z mnożnikiem

Czym są wyniki z mnożnikiem? Otóż podczas każdego losowania keno mamy do czynienia również z losowaniem także mnożnika. Czynnik ten może wynosić od 1 do 10. Oczywiście istnieją poszczególne mnożniki.

Wśród mnożników keno wyróżniamy: x1, x2, x3, x4, x5 oraz x10. Jak możecie się domyślać, to właśnie od nich będzie zależało to, ile pomnożą się wasze wyniki. Oznacza to, że gdy wygracie daną stawkę podczas gry z mnożnikiem, to jej rzeczywistą liczbę poznacie dopiero po pomnożeniu jej przed odpowiednio wylosowany czynnik. Warto mieć na względzie, że musicie wziąć udział w keno z mnożnikiem.

Tylko wtedy będziecie mieli szansę na otrzymanie opisanego przez nas wyniku. Kupon we wspomnianym systemie keno z mnożnikiem kosztuje jedynie 4 złote. Ile natomiast kosztują poszczególne zakłady keno?

Wyniki Keno

Każde losowanie odbywa się co cztery minuty od godziny 6:34 do 23:54. W ciągu całego dnia przeprowadzanych jest 261 losowań. Jak widzimy, wyniki keno podawane są w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu w ciągu dnia mamy mnóstwo okazji na zgarnięcie wygranej, a nawet stania się milionerem, jeśli wytypujemy poprawnie wszystkie liczby za zwielokrotnioną stawkę.

Ile można wygrać w Keno?

Co 4 minuty każdy ma szansę na wygraną. Wartość poszczególnych wygranych zależy od stawki, ilości wytypowanych liczb oraz trafień. Warto dodać, że keno to jedyna gra w ofercie lotto, w której możesz wygrać, nawet jeśli nie trafiłeś żadnej z 10, 9 lub 8 liczb! Poniżej przedstawiamy tabelę wygranych w keno w stosunku do trafionych liczb (stawka 2 zł). Jeśli grasz z mnożnikiem, pamiętaj o pomnożeniu wygranej!

TRAFIONE LICZBY

TYPOWANE LICZBY

10987654321
10200000
9300050000
825075010000
7321003001500
66104466500
5248854250
422461860
3224418
22414
123
0622

Jak grać, żeby wygrać w Keno?

Wiele osób zastanawia się, jak wygrać w keno, jednak na to pytanie niestety ciężko odpowiedzieć. Gra keno jest losowa podobnie jak duży lotek i inne gry oparte na liczbach i w dużej mierze oparta na szczęściu. Próżno szukać genialnych i niezawodnych rozwiązań, żeby oszukać system i komputer.

Popularnym sposobem, aby wygrać większe sumy pieniędzy, jest podwojenie stawki w momencie przegranego poprzedniego kuponu. Ostrzegamy, że ta metoda jest bardzo ryzykowna i nierozważne stosowanie może całkowicie wyczyścić nasze konto.

Jak zarobić na Keno?

Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę z grą, zastanawiają się, jak zarobić w keno. Warto jednak mieć na względzie, jak w ogóle rozpocząć całą przygodę z rozgrywką. Faktem jest, że trzeba być bardzo ostrożnym i trzymać się liczby przeznaczonych na grę środków. Ponadto sprawdzajcie statystyki.

Oczywiście, liczby są kompletnie losowe, natomiast warto wiedzieć, jak działa gra i po prostu nabyć nieco merytorycznego doświadczenia. Dzięki niemu łatwiej będzie wam rozpocząć grę na mniejsze stawki. Pamiętajcie, że aby nauczyć się zarabiać w keno, musicie nabyć obycia z grą, czyli oczywiście podchodzić do rozgrywek. Wybieranie tych najtańszych kuponów będzie raczej najlepszą opcją.

Z czasem możecie podnosić wybierane stawki, natomiast pamiętajcie o tym, że nawet przy większym doświadczeniu, losowanie wciąż jest przypadkowe. Z tego też powodu niemal każdy system, który jest według was pewniakiem, może w końcu zawieść. Warto zatem próbować różnych technik i wyłonić te, które najlepiej wam się sprawdziły na przestrzeni wielu odbytych losowań keno.

Jakie liczby padają najczęściej?

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ciężko znaleźć informacje na ten temat. Stali i zaawansowani gracze, którzy korzystają z legalnej gry przez Internet, prowadzą własne statystyki, którymi raczej nie chwalą się publicznie z wiadomych względów. Na stronie Megalotto statystyki możemy jednak sprawdzić częstotliwość losowanych liczb w popularnych grach lotto, ale brak tam niestety tych informacji.

Naszą radą i zarazem jedyną opcją na sprawdzenie jakie liczby najczęściej padają w grze keno, jest zapisywanie liczb w różnych odstępach czasowych w ciągu dnia. Niestety prowadzenie tak szczegółowych danych wymaga sporo czasu. Na temat najczęściej padających liczb w keno możemy także poczytać na forach internetowych, gdzie dostępne są różne generatory liczb, jednak nigdy nie mamy pewności, że podawane dane są prawdziwe.

Jak odebrać wygraną w Keno?

Wszystkie wygrane przez internet poniżej 2280 zł lądują na Twoim koncie gracza. Jeśli wygrałeś więcej niż 2280 zł, koniecznie zarezerwuj sobie czas i zgłoś się do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego. Wygrane w keno zawsze zostają wypłacane na Twój rachunek bankowy podany podczas rejestracji konta.

Pamiętaj również, że według prawa podatkowego w Polsce od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10% podatek. Nie martwcie się jednak Totalizator Sportowy, zadbał o wygodę klientów, dlatego wspomniana „danina" jest automatycznie odejmowana od Twojej wygranej w keno online i odprowadzana przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego.

Ile kosztuje kupon Keno?

Wspomnieliśmy powyżej o tym, że kupon keno opiewa na konkretną stawkę w zależności od systemu, w którym zamierzacie grać. Jeśli chodzi na przykład o klasyczną grę, to opłata minimalna wynosi oczywiście 2 złote. Jeśli jednak zdecydujecie się na rozgrywkę z mnożnikiem, to taka stawka się podwoi. Pamiętajcie także o tym, że w przypadku szybkiego keno 600 również płacicie za kupon wyłącznie dwa złote.

Oczywiście miejcie na uwadze, że im więcej kuponów postawicie, tym macie większą szansę na wygraną. Te stawki do wygrania mogą być naprawdę duże. W 2022 roku jeden z graczy mógł pochwalić się wygraną w postaci 2 000 000 złotych!

Legalne konto Keno przez internet

W Polsce po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez Internet. Inne kasyna oraz strony internetowej, które oferują grę w wersji online, działają niezgodnie z naszym prawem i korzystanie z ich usług grozi karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.


Na czym polega gra Keno?
Gra Keno polega na wyborze od 1 do 10 liczb spośród zbioru 70 numerów. Możemy wybrać swoje liczby lub grać na chybił trafił. Następnie losowanych jest 20 z tych 70 liczb. Wygrana zależy od ilości liczb, które obstawiliśmy i ile z nich trafiliśmy oraz stawki.
Na ile maksymalnie losowań można zawierać zakłady keno?
Wybrane przez gracza liczby w zakładzie keno mogą znaleźć się w maksymalnie 50 następnych losowaniach.
Keno jakie liczby padają najczęściej 2022?
Wśród najczęściej padających liczb Keno w roku 2022 znajdują się: 11, 17, 18, 23, 37, 41, 46, 49, 57, 59, 62, 65, oraz 68.
Gdzie grać w Keno?
W Polsce po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku wyłączność na prowadzenie gier loteryjnych ma Totalizator Sportowy i tylko na oficjalnej stronie lotto możemy bez problemów z prawem legalnie grać w keno przez Internet.