Pod koniec marca pojawiła się informacja, która wzbudziła ogromne poruszenie opinii publicznej. Kazimierz Marcinkiewicz, były premier naszego kraju, ogłosił swój udział na gali MMA organizowanej przez Fundację Braci Collins. Walka charytatywna Marcinkiewicza wzbudziła dużo kontrowersji. Jedyni krytykują byłego polityka za tę decyzję, inni natomiast postrzegają ją bardzo pozytywnie. W tym artykule bliżej przyjrzymy się walce Kazimierza Marcinkiewicza.

Kim jest Kazimierz Marcinkiewicz?

Zacznijmy od postaw, młodsi fani mogą nie wiedzieć, kim jest Kazimierz Marcinkiewicz, biorąc pod uwagę, że nie prowadzi on aktywnego życia politycznego. Działalność zawodowa Marcinkiewicza może robić wrażenie. W latach 90. stawiał on pierwsze kroki w oświacie, zostając m.in. wiceministrem edukacji narodowej. Występ Marcinkiewicza jest sygnowany jako walka premiera. W roku 2005 został on desygnowany przez Jarosława Kaczyńskiego do pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów. W październiku został zaprzysiężony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

W lipcu 2006 roku Marcinkiewicz złożył jednak dymisję. Jego kariera polityczna zakończyła się wraz z głośnymi aferami związanymi z jego życiem prywatnym. Tematem przewodnim była Kazimierz Marcinkiewicz żona Maria, z którą wziął rozwód w 2009 roku. Kilka miesięcy później wszedł w związek małżeński z Izabelą Marcinkiewicz, z którą rozwiózł się w bardzo napiętych stosunkach w 2016 roku. Obecnie, Marcinkiewicz nie pełni ważnych funkcji, ale czasami komentuje bieżące wydarzenia. Dawna afera związana z Kazimierz Marcinkiewicz żona wciąż budzi jednak spore zainteresowanie i jest nawet przedmiotem memów i żartów.

Kazimierz Marcinkiewicz MMA – skąd pomysł na walkę?

Na początek należy uściślić kilka istotnych kwestii. Były premier rzeczywiście stoczy walkę charytatywną, ale nie będzie to Kazimierz Marcinkiewicz MMA. Polityk stoczy pojedynek na zasadach bokserskich z Rafałem Collinsem. Na ten moment nie wiemy, na jakim dystansie będzie toczyła się ta walka. Wiemy jednak, że obaj panowie będą mieli kask. W związku z tym, premier walka ma charakter czysto pokazowy i jest ważnym wydarzeniem charytatywnej gali organizowanej przez braci Collins. Nie będzie to zatem faktyczne starcie dwóch zawodników skupionych na zwycięstwie.

 

 

Walka charytatywna Marcinkiewicz budzi duże kontrowersje

kto to kazimierz marcinkiewicz

Media społecznościowe zawrzały po opublikowaniu informacji, że premier walka dojdzie do skutku. Pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, a autorem jednego z nich był Marcin Najman, który uznał to za przejaw kryzysu wieku średniego. Gdy jednak pojawiło się więcej informacji i wyszło na jaw, że premier walczy MMA to jedynie występ w charytatywnej gali, wiele osób uznało to za przejaw odwagi, pozytywnego nastawienia oraz dystansu do samego siebie.

Bez wątpienia jest to bezprecedensowy przypadek w historii naszego kraju. Kazimierz Marcinkiewicz premier RP weźmie udział w dużej gali i choć nie jest już aktywnym politykiem, wciąż budzi to żywiołowe dyskusje. Warto jednak zauważyć, że wśród aktywnych polityków nie brakuje osób aktywnie uprawiających sztuki walki. Kto wie, być może kiedyś premier walczy MMA stoczy prawdziwy pojedynek z jednym z nich? Przypomnijmy, że Marcinkiewicz zaakceptował walkę bokserką i jak przyznał w wywiadzie, raczej nie zgodziłby się na walkę w MMA.

Co wiemy o walce Kazimierza Marcinkiewicza?

Rafał Collins jest znany z programów motoryzacyjnych prowadzonych razem ze swoim bratem, Grzegorzem. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza program: „Odjazdowe bryki braci Collins”. Dla Rafała Kazimierz Marcinkiewicz premier RP będzie pierwszym rywalem w przygodzie ze sportami walki. Większe doświadczenie ma jego brat, Grzegorz, który stoczył już dwie walki na galach Free Fight Federation, ale obie przegrał (pierwszą z Rafałem Krylą i drugą z Piotrem Świerczewskim).

Walka przyjmie charakter czysto towarzyski i jest nastawiona na działalność charytatywną. Pełne zarobki Marcinkiewicza z tej gali zostaną przekazane na szlachetne cele. Na chwilę obecną wiemy również, że Marcinkiewicz walka odbędzie się w kaskach ochronnych na zasadach boksu amatorskiego. Będzie to zatem pokazowy pojedynek, w którym zawodnicy nie będą chcieli zrobić sobie krzywdy.

Kiedy odbędzie się gala Marcinkiewicza Collins Charity Fight Night

kiedy walka marcinkiewicz

Trzeba przyznać, że bracia Collins z dużym rozmachem planują swoją pierwszą, profesjonalną galę. Rafał Collins zmierzy się na niej przeciwko byłemu premierowi RP, z kolei jego brat, Greg, powalczy w rewanżowym starciu z Piotrem Świerczewskim. Wiemy również, że w gali wezmą udział profesjonalni zawodnicy i zawodniczki MMA. Swój udział potwierdziła Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC. Pierwotnie, na karcie walk obecny był także Marcin Wrzosek, który ostatecznie musiał zrezygnować z udziału ze względu na kontuzję.

Gala Collins Charity Fight Night odbędzie się 2 czerwca w Hotelu Marriott. Początek zaplanowano o godzinie 19:00. Charytatywny pojedynek Kazimierza Marcinkiewicza z Rafałem Collinsem będzie można oglądać po wykupieniu dostępu w ramach usługi PPV. Zarobki Marcinkiewicza oraz innych gości gali zostaną przekazane na cele charytatywne. Biorąc pod uwagę towarzyski i pokazowy charakter tej walki, śmiało możemy zakładać remis.


Kim jest Kazimierz Marcinkiewicz?
Kazimierz Marcinkiewicz jest byłym politykiem. W latach 90. został m.in. wiceministrem edukacji narodowej. W roku 2005 został on desygnowany przez Jarosława Kaczyńskiego do pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów. W październiku został zaprzysiężony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Z kim zawalczy Kazimierz Marcinkiewicz na gali Collins Charity Fight Night?
Na gali Collins Charity Fight Night zawalczy z Rafałem Collinsem w formule bokserskiej.