Charlotte FC przegrało 2:5 z New York Red Bulls w meczu 1/16 fazy play-off MLS, przez co Karol Świderski oraz Kamil Jóźwiak zakończyli sezon już wraz z końcem października. Świderski chce podtrzymać dobrą dyspozycję i zdecydował się na powrót do Polski, aby trenować wraz ze Śląskiem Wrocław.

Bardzo dobre liczby i możliwy transfer

Świderski w 32 meczach w barwach Charlotte FC tego roku zdobył 12 bramek, do tego dorzucił 5 asyst. Polak był niewątpliwie bardzo ważną postacią swojego klubu, lecz po porażce z NY Red Bulls w 1/16 fazy play-off sezon dla niego się już zakończył. Wiele wskazuje na to, że był to ostatni występ Polaka w barwach Charlotte FC, jego agent, Mariusz Piekarski w rozmowie z Onetem przyznał, że zrobi wszystko, by jego podopieczny opuścił USA w najbliższym okienku transferowym.

Na ratunek reprezentacji

Co prawda sezon dla Karola Świderskiego się już skończył, więc mógł się udać na zasłużone wakacje. Jednak Polak za zgodą swojego klubu trenuje z klubem Jacka Magiery. Napastnik chce jak najlepiej przygotować się do meczu ostatniej szansy reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024, bój z Czechami Polacy rozegrają 17 listopada, trzy dni później Polska rozegra towarzyskie spotkanie z Łotwą.